Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
piractwo komputerowe
Temat: piractwo komputerowe
Nie będzie Partii Piratów - będzie Kościół
Kilka tygodni temu rosyjskie władze odmówiły rejestracji rosyjskiej Partii Piratów. W związku z tym Rosjanie wpadli na stworzenie... Kościoła. Będzie on filią szwedzkiej Partii Piratów i działał jako organizacja religijna.
Za pirackim oprogramowaniem stoją kartele narkotykowe z Meksyku
Chiny i Meksyk to dwa główne źródła dystrybucji podrabianego oprogramowania - uważa Krzysztof Janiszewski, koordynator ds. ochrony własności intelektualnej w Microsoft Polska.
Ballmer rozmawiał z Hu Jintao: "90 proc. użytkowników Microsoft w Chinach używa pirackich wersji"
Przylatując do Stanów Zjednocznych, prezydent Chin Hu Jintao zdawał sobie sprawę, że będzie musiał odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Pewnie spodziewał się ich od Baracka Obamy lub członków Kongresu. Zaskoczeniem mogły być twarde słowa prezesa Microsoft, Steve'a Ballmera.
Gdzie się podziały Złote Blachy
W 2010 r. po raz pierwszy od 13 lat nie doszło do wręczenia Złotych Blach - nagród przyznawanych policjantom za zwalczanie piractwa komputerowego, filmowego i muzycznego.
Microsoft likwiduje antypiracki program Office'a
Microsoft wycofał w ubiegłym tygodniu program antypiracki. Chodzi o Office Genuine Advantage (OGA), który sprawdzał, czy użytkownicy korzystają z legalnej kopii oprogramowania. Firma stwierdziła, że spełnił on swoją rolę.
Rząd USA zamknął dziesiątki stron torrentowych (całemu światu!)
Wojna z piractwem komputerowym przechodzi w kolejną fazę. Stany Zjednoczone zablokowały ok. 70 stron, które mogą ułatwić naruszanie praw autorskich. Jedną z nich jest popularny w Polsce serwis Torrent-Finder.
Założyciele The Pirate Bay przegrali apelację
Trzej programiści uznani za winnych współudziału w łamaniu praw autorskich, przegrali sprawę w szwedzkim Sądzie Apelacyjnym. Fredrik Neij, Peter Sunde i Carl Lundström spędzą w więzieniu nieco mniej czasu, lecz będą musieli zapłacić gigantyczne odszkodowanie.
LimeWire - jak feniks z popiołów?
W październiku, twórca programu LimeWire został zmuszony do zamknięcia serwerów i przerwania prac nad projektem. Związki muzyczne niedługo cieszyły się jednak triumfem. W środę, klient P2P wrócił pod nazwą: LimeWire Pirate Edtion. Stoi za nim zespół Secret Dev Team.
Raport MPAA w sprawie serwisów P2P, piractwa i torrentów
Na prośbę amerykańskich władz, MPAA opublikowała w piątek listę pirackich serwisów, które naruszają prawa autorskie producentów. Filmowcy uznali, że na szczególnie duże straty narażają ich serwisy BTjunkie, Demonoid, isoHunt, The Pirate Bay oraz przechowalnie plików RapidShare i MegaUpload.
Zwycięstwo RIAA: Sąd nakazał zamknięcie LimeWire
Już niedługo, do pobierania plików z sieci nie będzie można używać LimeWire. Sąd w Nowym Jorku nakazał zaprzestanie działalności klienta P2P, który był w ostatnim czasie najczęściej pobieraną aplikacją do wymiany plików.
Przemysł filmowy nie wierzy w pokonanie piractwa
Przedstawiciele MPAA, Fritz Attaway i Craig Hoffman, nie mają złudzeń, że uda im się kiedyś całkowicie zwalczyć piractwo komputerowe. Nie składają jednak broni i zapowiadają podjęcie wielu działań w celu ograniczenia nielegalnego kopiowania filmów.
Zgłoś nielegalne oprogramowanie
Business Software Alliance inicjuje kampanię informacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi na problem piractwa komputerowego w przedsiębiorstwach. Organizacja apeluje o zgłaszanie przypadków wykorzystywania nielicencjonowanego oprogramowania w firmach.
Microsoft: dzień ochrony konsumenta przed piractwem
"Dzień ochrony konsumenta w Internecie" to najnowsza inicjatywa edukacyjna, podjęta przez Microsoft, mająca na celu ograniczenie piractwa komputerowego.
Pirackie programy - Polacy używają ich mniej
Odsetek nielegalnych kopii programów komputerowych używanych w Polsce w 2009 r. wynosił 54 proc. - zmalał o 2 proc. w porównaniu z sytuacją z sprzed dwóch lat. Dla producentów oprogramowania to niewątpliwie dobra wiadomość, podobnie jak dla nas ta, że Polska została usunięta z tzw. "listy 301" - rankingu krajów zagrożonych przestępstwami kradzieży intelektualnej.
Czarny ekran na Chińczyka - Microsoft walczy z piractwem
Chińscy użytkownicy komputerów wyrażają swoje oburzenie z powodu sposobu, w jaki zostali potraktowani przez Microsoft. Najnowsza wersja programu do sprawdzania autentyczności Windows sprawia, że w przypadku wykrycia nielegalnej kopii systemu ekran komputera staje się czarny.
Poprzednia
strona
1
2
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »