Porady
Rankingi
Produkty
Wiadomości
Artykuły
Download
Tematy
Audio
Drukarki
Fotografia
Gry
Kamery sportowe
Laptopy
Projektory
Routery
Smartfony
Serwery NAS
Tablety
TV
WiFi
VR
Monitory
Hosting
Bezpieczeństwo
Mała Firma
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2021
Najlepszy antywirus 2021
Android 11
Android 12
Xbox Series X
PlayStation 5
iPhone 13
Strona główna
Temat
półprzewodnik
Temat: półprzewodnik
Intel ponownie największym na świecie sprzedawcą półprzewodników
Przychody Intela pozwoliły na odzyskanie pozycji światowego lidera w produkcji półprzewodników.
Intel może wkrótce stracić tytuł największego na świecie producenta półprzewodników
Z najnowszego raportu firmy IC Insights wynika, że Intel w dalszym ciągu jest liderem na rynku układów scalonych. Jego pozycja jednak słabnie.
Wartość sprzedaży chipów przekroczy ćwierć biliona dolarów
W tym roku globalna sprzedaż półprzewodników przyniesie łącznie 257,7 mld USD - wynika z najnowszej prognozy Gartnera.
Samsung najlepszy od 2010 roku?
W ciągu najbliższych pięciu lat, Samsung zamierza stać się jedną z trzech najważniejszych światowych korporacji zajmujących się szeroko pojętą elektroniką. Cel ten, to jedno z głównych założeń planu, na wykonanie którego firma daje sobie czas do 2010 roku. Samsung zamierza stać się także jednym z największych dostawców nowych opatentowanych technologii i stać się światowym liderem w sprzedaży zaawansowanych telefonów komórkowych i smartfonów.
Zbyt szybkie prawo Moore'a
Liczba tranzystorów na jednym procesorze podwaja się co 18-24 miesiące z zachowaniem ceny procesora - powszechnie znane prawo, którego autorem jest współzałożyciel Intela, Gordon Moore, zaczyna powoli przyprawiać o ból głowy producentów mikroprocesorów.
DaVinci - nowy wymiar multimediów?
Nie ma dnia, abyśmy nie słyszeli o kolejnych "przełomowych" odkryciach i innowacjach w świecie IT. Tym razem takie oświadczenie wygłosili przedstawiciele Texas Instruments, którzy poinformowali, że udało im się opracować nową technologię budowy półprzewodników, która poprawi jakość odtwarzania plików wideo w nowoczesnych urządzeniach.
Wynalazca układów scalonych nie żyje
Jack Kilby, laureat nagrody Nobla z fizyki nie żyje. Umarł w wieku 81 lat w Dallas, gdzie od 1958 roku żył i pracował. Był odpowiedzialny nie tylko za wynalezienie układów scalonych, które to osiągnięcie wprowadziło świat w erę współczesnych komputerów, ale także wiele innych przełomowych dla branży elektronicznej rozwiązań.
Wi-Fi w notebooku: wszystko w jednym
Naukowcy Intela wynaleźli sposób na umieszczenie na jednym układzie krzemowym wszystkich elementów potrzebnych do podłączenia do sieci Wi-Fi. Zintegrowano na nim takie komponenty jak wzmacniacze sygnału czy połączenia między nimi i zewnętrznymi antenami zarówno jeżeli chodzi o odbieranie jak i wysyłanie danych. Prototyp obecnie wykorzystuje sieciowe standardy IEEE 802.11 a b i g ale według przedstawicieli firmy nie ma przeszkód żeby poradził sobie także z 802.11n.
Próbne układy scalone 65 nm
Firmy Fujitsu i Toshiba uruchomiły w Japonii prawie jednocześnie próbne produkcje układów scalonych wytwarzanych przy użyciu technologii 65 nanometrów.
Procesor do PlayStation 3 gotowy
Sony rozpoczęło produkcję pierwszych, na razie testowych egzemplarzy swojego nowego procesora Cell, który zasili kolejną generację konsol do gier PlayStation 3 oraz urządzenia elektroniki użytkowej.
Procesory: co zobaczymy w najbliższej przyszłości
AMD planuje wprowadzić w 2005 roku procesory dwurdzeniowe. Podobne układy zaprezentuje także Intel, który w obliczu silnej konkurencji spod znaku AMD porzucił swe plany dotyczące obudowywania nową funkcjonalnością procesorów nowej generacji i skoncentruje się teraz nad produktami o znacznie większej złożoności i możliwościach. Nowościami mają być także nowe technologie produkcji oraz wirtualizacja układów.
Magnetyczne procesory
IBM i Stanford University powołały do życia nową grupę badawczą, która opracuje prototyp procesora wykorzystującego magnetyzm, a nie ładunki elektryczne, jak ma to miejsce przy produkcji układów scalonych opartych na tradycyjnej technologii.
Zielone procesory Intela
Jeszcze w bieżącym roku Intel rozpocznie produkcję procesorów i chipsetów w technologii zapewniającej około 95-procentową redukcję ilości wykorzystywanego ołowiu.
Więcej światła na krzem
Pod koniec lutego w "Nature" ukazał się artykuł pracowników Intela opisujący prototyp i zasadę działania urządzenia zdolnego przerywać strumień światła miliard razy na sekundę. Ten fakt został uznany za początek nowej ery w komputerach.
HyperTransport przyspiesza
Konsorcjum HyperTransport skupiające firmy opracowujące technologie odpowiedzialne za komunikację pomiędzy układami elektronicznymi, zatwierdziło specyfikację dla drugiej wersji interfejsu HyperTransport. Najistotniejszą zmianą będzie zwiększenie przepustowości szyny z obecnych 12,8 do 22,40 GB/s.
Półprzewodniki lepiej
IDC przewiduje w 2004 roku 18-proc. wzrost sprzedaży półprzewodników. Na lata 2003 – 2008 przewidywany jest wzrost rynku półprzewodników w średnim rocznym tempie 12,5%, ze 160 mld USD w br. do 282 mld USD w 2008. W dużej mierze napędzać będzie go produkcja telefonów komórkowych.
Koniec kryzysu w branży komputerowej?
We wrześniu br. sprzedaż półprzewodników na świecie rosła najszybciej od 1990 roku.
Krzemowa błyskawica?
Firma ClearSpeed Technology opracowała procesor, który, zdaniem jej przedstawicieli, jest najszybszym układem obliczeniowym na rynku i kilkukrotnie przewyższa wydajnością produkty Intela i AMD.
1
2
3
Następna
strona
Tech Promocje
LG 27GL850-B Nano IPS 1ms 144Hz
Od:
RTV EURO AGD
Było:
2149
Teraz:
1799
Sprawdź
LG 27GL850-B Nano IPS 1ms 144Hz
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »