Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
prawo autorskie
Temat: prawo autorskie
Australijska wpadka MPAA
W poszukiwaniu filmowych piratów, Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Filmowego (MPAA) zapędziło się aż do Australii, oskarżając tamtejsze stowarzyszenie Linux Australia o posiadanie nielegalnych kopii dwóch filmów. W rzeczywistości przedmiotem sporu okazały się być... narzędzia dla programistów.
Microsoft Download Center - piratom wstęp wzbroniony!
Koncern z Redmond na swojej stronie internetowej, w ramach działu "Download Center", testuje nową funkcję, której zadaniem będzie wykrywanie legalności posiadanej przez użytkownika kopii systemu operacyjnego Windows. Jak mówi David Lazar, szef grupy Microsoft Windows Client, zadaniem projektu o nazwie "Windows Genuine Advantage" jest docelowo zapewnienie najwyższego poziomu usług posiadaczom legalnych wersji systemu Windows i ograniczenie dostępu do zasobów tym, którzy takowych wersji nie posiadają.
BAFTA i zabezpieczone odtwarzacze
Członkowie Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA), którzy już wkrótce będą decydować, jakie filmy zostaną uhonorowane prestiżowymi nagrodami Akademii, otrzymają zabezpieczone odtwarzacze DVD - BAFTA chce w ten sposób uniemożliwić nielegalne kopiowanie nominowanych filmów.
CD zabezpieczone przed odtwarzaniem?
Francuskie władze prowadzą dochodzenie przeciwko wytwórni muzycznej EMI, dotyczące zaimplementowanej w nośnikach CD technologii zapobiegającej ich kopiowaniu. Okazała się ona na tyle skuteczna, że część klientów ma problemy z odtwarzaniem zakupionych płyt.
RIAA naciera - kolejne pozwy w drodze
Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Muzycznego kontynuuje swoją politykę pozwów wobec użytkowników popularnych serwisów P2P. Pula zagrożonych poważnymi konsekwencjami prawnymi powiększyła się o kolejne 896 osób.
Komputerowy gang rozbity
Ponad 100 osób liczyła rozbita przez lubuską policję zorganizowana grupa przestępców internetowych - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Gang działał m.in. w Polsce, USA oraz Australii - powiedziała PAP Agata Sałatka, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Na liście przestępstw popełnianych przez grupę znalazły się m.in. włamania do systemów komputerowych oraz dystrybuowanie nielegalnego oprogramowania.
iTunes ponownie na celowniku
Nieznana szerzej ekipa programistów udostępniła oprogramowanie o nazwie OurTunes, które pozwala na bezproblemowe współdzielenie w sieci lokalnej muzyki zgromadzonej w bibliotece odtwarzacza Apple - iTunes.
Autorzy programów do P2P bez winy
Federalny Sąd Apelacyjny w Los Angeles podtrzymał kwietniową decyzję Sądu Okręgowego, która uwalnia operatorów sieci P2P od odpowiedzialności za nielegalne działania użytkowników tychże sieci. Przedstawiciele Amerykańskiej Federacji Przemysłu Muzycznego zgrzytają zębami, zapowiadając jednocześnie, iż nie zamierzają składać broni. Ciemne chmury, wiszące dotąd nad sieciami P2P wydają się zatem przesuwać nad użytkowników, którzy jednego muszą być świadomi - fala pozwów ze strony RIAA, MPAA oraz podobnych organizacji, może teraz przybrać na sile.
Linus broni nazwy Linux
Linus Torvalds, twórca systemu Linux osobiście zaangażował się w sprawę ochrony znaku firmowego Linux w Australii. Starły się tam organizacja non-profit Linux Australia Inc oraz prywatna firma, która złożyła w zeszłym roku wniosek o zarejestrowanie znaku i nazwy firmy Linux Australia Pty Ltd.
Piraci będą odcinani
Francuscy dostawcy usług internetowych zamierzają ściśle współpracować z przemysłem fonograficznym nad nowymi metodami skłonienia internautów do zrezygnowania z nielegalnego udostępniania w Internecie plików chronionych prawem autorskim. Jedną z rozważanych metod jest wysyłanie automatycznych ostrzeżeń do osób oferujących nielegalne pliki.
RIAA pozna tożsamość użytkowników P2P
Amerykański sędzia zdecydował, że firma Cablevision, z której usług korzysta internauta, podejrzewany przez organizację RIAA o nielegalne udostępnianie plików, będzie musiała wyjawić organizacji jego dane personalne. Taki precedens może ułatwić RIAA walkę z użytkownikami sieci P2P - do tej pory organizacja mogła poznać dane anonimowego internauty, wymieniającego pliki w sieciach P2P dopiero po złożeniu pozwu przeciwko niemu.
U2 - premiera w iTunes?
Bono, frontman irlandzkiego zespołu U2, zapowiedział, że jeśli utwory pochodzące z najnowszego albumu formacji (którego kopię skradziono we Francji) pojawią się w sieciach P2P, to grupa zdecyduje się na wydanie płyty w internetowym sklepie muzycznym iTunes.
Muzyka w Polsce coraz bardziej legalna!
Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego opublikowała najnowszy raport, w którym przedstawia dziesięć państw z najbardziej rozwiniętym piractwem muzycznym - z listy tej skreślono wreszcie Polskę!
Pirat-szachista skazany na 5 lat
Ralph Blasek, zawodowy szachista i, jednocześnie, szef jednej z największych w Europie pirackich grup, został skazany przez niemiecki sąd na 5 lat więzienia. Sąd nie zgodził się na zawieszenie kary. "To dla ciebie szach i mat, Blasek" - mówił patetycznie sędzia podczas ogłaszania wyroku.
Zabezpieczone płyty będą tańsze?
Korda Marshall, prezes firmy Atlantic Records, jednego z największych wydawców płyt muzycznych w Wielkiej Brytanii, wyraził opinię, iż cena albumów zabezpieczonych przed nielegalnym kopiowaniem powinna być niższa, niż tych, które pozbawione są antypirackich mechanizmów.
Wytwórnie pozwolą na kopiowanie filmów?
Specjalna grupa składająca się z ośmiu firm, wśród których są tacy potentaci przemysłu filmowego, jak Warner Bros oraz Walt Disney, ogłosiła swoje plany dotyczące wprowadzenia technologii zarządzania prawami autorskimi o nazwie AACS.
Kupując 'piraty' wspierasz terrorystów!
Brytyjskie koncerny filmowe zainicjowały kampanię informacyjną, mającą przekonać konsumentów, że piractwo jest przestępstwem, zaś pieniądze zarabiane przez piratów przeznaczane są na wspieranie terrorystów i handel narkotykami. Jak donosi BBC, na kampanię zarezerwowano 1,5 mln funtów.
Seminarium w sprawie patentów
W najbliższy wtorek, 13 lipca, w Warszawie odbędzie się seminarium pt. "Czy nadmierny rozwój praw autorskich może zagrażać rozwojowi kultury", które będzie poświęcone idei licencji Creative Commons oraz ich roli i znaczeniu w polskich warunkach.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
6
...
25
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »