Porady
Rankingi
Produkty
Wiadomości
Artykuły
Download
Tematy
Audio
Drukarki
Fotografia
Gry
Kamery sportowe
Laptopy
Projektory
Routery
Smartfony
Serwery NAS
Tablety
TV
WiFi
VR
Monitory
Hosting
Bezpieczeństwo
Mała Firma
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2020
Najlepszy antywirus 2020
Android 11
iPhone 12
Xbox Series X
PlayStation 5
Samsung Galaxy S21
Strona główna
Temat
programy antyspamowe
Temat: programy antyspamowe
SpamFighter - pozbądź się niechcianych wiadomości
Spamato - bezpłatny filtr antyspamowy dla każdego
Ssie spam jak odkurzacz
Ukazała się nowa wersja, sygnowana numerem 1.1.0, programu Śmieciarek NxG. Pod tą nazwą kryje się aplikacja firmy Cream Software, która może pełnić nie tylko funkcje programu antyspamowego, ale również klasyfikatora wiadomości e-mail do różnorakich kategorii.
Londyński plan przeciwdziałania spamowi
Podpisanie przez 15 krajów paktu o nazwie "London Action Plan on Spam" to pierwszy owoc konferencji International Spam Enforcement Workshop, zorganizowanej w Londynie przez FTC - Federal Trade Commision) oraz brytyjski odpowiednik tej organizacji - OFT (Office of Fair Trading).
Globalna walka ze spamem
Uczestnicy konferencji International Spam Enforcement Workshop, poświęconej problematyce spamu, zgodnie twierdzą, iż kluczem do sukcesu w walce z nie zamawianą korespondencją, jest ściślejsza współpraca rządów wielu krajów.
Zabójca spamu
Fundacja Apache Software udostępniła nową wersję narzędzia do filtrowania poczty z niepożądanych treści SpamAssassin. Wersja oznaczona numerem 3.0.0. zawiera sporo zmian, które są reakcją na najnowsze techniki wykorzystywane przez spammerów.
Większość spamu generują 'botnety'
Jak twierdzi jeden z ekspertów zajmujący się problematyką spamu, Steve Linford, ponad 70% nie zamawianej korespondencji jest dziełem 'botnetów' - sieci komputerów, nad którymi zdalnie przejęto kontrolę.
250 tys. USD za spammera
Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) zamierza wypłacać nagrody za informacje, które przyczynią się do ujęcia szczególnie uciążliwych spammerów. Nagrody mogą sięgnąć nawet 250 tys. USD.
NAV 2005 - jest polska wersja!
Symantec wprowadził do oferty polską wersję programu antywirusowego Norton AntiVirus 2005. Aplikację wyposażono w kilka nowych, ciekawych funkcji (np. mechanizm QuickScan, czyli 30-sekundowe skanowanie, pozwalające na błyskawiczne sprawdzenie, czy w systemie aktywny jest wirus, robak lub koń trojański).
Symantec: zbrojenia 2005
Firma Symantec zaprezentowała nowe wersje produktów z linii Norton - w tym m.in. uaktualniony program antywirusowy Norton AntiVirus oraz Norton Personal Firewall. Aplikacje wyposażono w kilka nowych, ciekawych funkcji - warto tu wymienić choćby dostępny w programie antywirusowym mechanizm QuickScan, czyli 30-sekundowe skanowanie, pozwalające na błyskawiczne sprawdzenie, czy w systemie aktywny jest wirus, robak czy koń trojański.
Spammerzy i autorzy wirusów - wespół w zespół
Twórcy wirusów ściśle współpracują z firmami, zajmującymi się rozsyłaniem niechcianych e-maili reklamowych - alarmuje nowojorska firma MessageLabs. Efektem tej współpracy jest powstawanie wirusów, które rozsyłają spam oraz narzędzi, umożliwiających oszukiwanie filtrów antyspamowych.
Ojczyzna wolności i spamu
Około 86% spamu, który od maja do lipca br. trafił do 1000 testowanych przez CipherTrust przedsiębiorstw wysłali amerykańscy spamerzy. Amerykańscy nadawcy spamu nie są najliczniejsi, ale zdecydowanie najefektywniejsi i coraz przemyślniej walczą z ustawą CAN-SPAM.
Spam się dwoi i troi - tak jak przychody z antyspamu
W ciągu najbliższych czterech lat liczba spamu rosnąć będzie w Europie co roku o połowę. W tym czasie wartość rynku rozwiązań antyspamowych wzrośnie o 108%.
Microsoft wygrywa ze spammerem
Prawie 4 mln USD będzie musiał zapłacić Microsoftowi niejaki Daniel Khoshnood z Kalifornii, który podszywając się pod pracownika koncernu rozsyłał spam do internautów, korzystających z komunikatora MSN oraz kont Hotmail. Khoshnood reklamował w ten sposób tzw. pasek narzędziowy, integrujący się z przeglądarką Internet Explorer.
Król spamu: 'lubię to, co robię'
Scott Richter często nazywany jest 'królem spamu' - jego firma, OptInRealBig.com wysyła dziennie ponad 100 mln. reklamowych e-maili. Jak sam twierdzi, określenie 'król spamu' jest dla niego krzywdzące - "Nie zajmuję się spammowaniem - nie wysyłam wiadomości do nikogo, kto nie wyraził na to zgody." - tłumaczy w wywiadzie dla PC World. O swoich przeciwnikach mówi: "Myślę, że jest całkiem sporo osób, które mają za dużo wolnego czasu. Chciałbym im zaproponować, żeby zajęli się wynalezieniem lekarstwa na raka, pomogli szczeniakom w schroniskach albo może posprzątali autostrady. Chcę przez to powiedzieć, że powinni oni skierować swoje działania w stronę czegoś bardziej konstruktywnego niż tylko krytykowanie."
Korporacje - spamerzy?
Przyjęło się uważać, że jednym z problemów, który spędza sen z oczu menedżerom ds. informatyki w wielkich firmach jest zapewnienie ochrony przed spamem. Jak się okazuje, 78% ankietowanych obawia się także, aby samemu nie zostać posądzonym o upowszechnianie spamu.
Komputery-zombie rozsyłają 80% spamu
Aż 4 na każde 5 niezamawianych, reklamowych e-maili (potocznie określanych mianem 'spam') wysyłane są przez "komputery-zombie" - czyli maszyny zwykłych internautów, zarażone przez robaka lub konia trojańskiego wyposażonego w funkcję rozsyłania poczty bez wiedzy użytkownika - wynika z raportu opublikowanego przez firmę Sandvine.
Spam coraz groźniejszy
Firma Brightmail, zajmująca się produkcją oprogramowania antyspamowego, ostrzega, że spammerzy zaczynają stosować coraz bardziej niebezpieczne dla internautów metody. Według Brightmail, coraz częściej zdarza się, że spam staje się narzędziem oszustów i "złodziei tożsamości".
1
2
3
4
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »