Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
riaa
Temat: riaa
RIAA znów w natarciu
Amerykańska organizacja broniąca interesów przemysłu muzycznego przesłała użytkownikom sieci P2P kolejne pozwy. Tym razem na celowniku RIAA znalazło się ponad 500 osób, w tym studenci amerykańskich uczelni.
RIAA znów offline - tym razem przez wirusa
Strona internetowa amerykańskiej organizacji RIAA, zrzeszającej firmy działające w branży muzycznej, znów jest niedostępna - już od prawie tygodnia. Tym razem nie jest to efekt ataku hakerów, lecz robaka MyDoom.F, który prowadzi atak DoS (Denial of Service) na witrynę www.RIAA.org.
P2P da się kontrolować?
Przedstawiciele organizacji RIAA poinformowali, że, ich zdaniem, da się w pełni skutecznie kontrolować (pod kątem legalności) pliki dystrybuowane w sieciach P2P. To odpowiedź na ogłoszony kilka tygodni temu apel operatorów sieci P2P - zażądali oni od RIAA udowodnienia, że da się monitorować ruch w sieciach peer-to-peer.
P2P da się filtrować? Udowodnijcie!
Stowarzyszenie P2P United, zrzeszające operatorów sieci P2P, zwróciło się do reprezentującej interesy amerykańskich koncernów muzycznych organizacji RIAA z prośbą o udowodnienie, że technicznie możliwe jest "filtrowanie" plików wymienianych w sieciach P2P.
MyDoom atakuje RIAA
W Sieci pojawiła się nowa mutacja niebezpiecznego robaka pocztowego MyDoom. W odróżnieniu od swoich poprzedników MyDoom.F jest destrukcyjny - potrafi m.in. kasować pliki. "Insekt" przeprowadza również atak DoS - na serwis internetowy amerykańskiego stowarzyszenia RIAA.
RIAA to gangsterzy?
Jedna z osób pozwanych ostatnio przez RIAA za nielegalną dystrybucję plików muzycznych wystosowała kontr-pozew. Kobieta powołuje się w nim na prawo zabraniające stosowania wymuszeń i haraczy – czyli regulacje stosowane zwykle w odniesieniu do działalności gangsterskiej - podał serwis News.com.
RIAA - pozwów ciąg dalszy
Stowarzyszenie RIAA pozwało do sądu kolejną grupę amerykańskich użytkowników sieci P2P - tym razem "na celowniku" organizacji znalazło się 531 osób, podejrzewanych o nielegalne udostępnianie i kopiowanie muzyki za pośrednictwem sieci P2P. Złożone wczoraj pozwy są o tyle nietypowe, że nie zawierają... danych osobowych pozwanych.
Użytkownikom P2P należy płacić!
Zamiast kierować do sądów kolejne pozwy przeciwko użytkownikom sieci bezpośredniej wymiany plików, koncerny muzyczny powinny... zacząć im płacić za popularyzowanie muzyki. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia Distributed Computing Industry Association, które debatuje właśnie nad tym, w jaki sposób przemysł muzyczny powinien wykorzystać technologię P2P do dystrybuowania muzyki.
Francja przyłącza się do wojny z P2P
Po Stanach Zjednoczonych, gdzie stowarzyszenie RIAA zapoczątkowało walkę z nielegalnie udostępnianymi za pośrednictwem sieci P2P plikami muzycznymi oraz Wielkiej Brytanii, w której organizacja BPI zapowiada już wkrótce podobne działania, fala pozwów przetoczyć się może także przez Francję.
Nieoczekiwana zamiana miejsc - KaZaA pozywa wytwórnie
Sharman Networks, operator sieci KaZaA, pozwał do sądu... stowarzyszenia RIAA oraz MPAA. Firma zarzuca im m.in. naruszenie praw patentowych, poprzez wykorzystywanie nieautoryzowanych wersji jej oprogramowania - stowarzyszenia używały tych aplikacji do analizowania ruchu w sieci KaZaA.
Zimowa ofensywa antypiracka: 523 osoby na celowniku
Po grudniowej decyzji sądu zakazującej dotychczasowego sposobu namierzania i identyfikowania użytkowników sieci P2P, RIAA składa kolejne pozwy zmieniając tym razem metodę działania. Jednocześnie wzrasta zainteresowanie sieciami P2P - przybywa im użytkowników, pojawiają się też nowe wersje programów do bezpośredniej wymiany plików. Czy czeka nas zatem ostateczna rozgrywka pomiędzy przemysłem muzycznym, a internautami? Na wszelki wypadek podpowiadamy czego się spodziewać i jak się bronić gdy fala sądowych pozwów dotrze do naszych drzwi.
Pozwy dla Polaków: w poszukiwaniu antidotum
"Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w połowie 2004 roku iTunes i Napster rozpoczną działalność również w Europie. Duży wybór legalnych serwisów w Internecie wydaje się być najlepszym sposobem na ograniczenie nielegalnej wymiany plików" – twierdzi Jan Bałdyga (ZPAV). Czy aby na pewno? Według badań analityków NPD Group, przez ostatnie miesiące zauważalne są kilkuprocentowe wzrosty liczby użytkowników sieci P2P, co może dowodzić, iż po pierwszym okresie boomu internetowych sklepów muzycznych, entuzjazm użytkowników zaczyna się powoli wypalać, a sytuacja wraca do przysłowiowej 'normy'.
Pozwy dla Polaków: nie tylko od RIAA
W Polsce działają co najmniej 4 organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, które podobnie jak RIAA mogą prowadzić akcje przeciwdziałające nielegalnemu udostępnianiu plików w Internecie. Uprawnione do tego organy zamykają strony internetowe, które zawierają nielegalnie udostępnianą muzykę. "Takie działania już są prowadzone i należy przypuszczać, że będą się nasilać" - twierdzi Jan Bałdyga z grupy antypirackiej w Związku Producentów Audio Video (ZPAV).
Piraci się przestraszyli?
W ciągu ostatniego półrocza znacząco spadła w USA liczba użytkowników sieci P2P - wynika z raportu opublikowanego przez Pew Internet & American Life Project. Zdaniem autorów opracowania, główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest strach internautów przed pozwaniem przez organizację RIAA.
Pozwy dla Polaków
Kilka dni temu pisaliśmy o wypowiedzi prezesa organizacji IFPI, z której wynikało, iż polityka pozwów wobec użytkowników sieci P2P, stosowana przez stowarzyszenie RIAA w USA, prawdopodobnie przeniesie się także do Europy. Czy zatem możliwe jest, że takie pozwy skierowane zostaną również przeciwko polskim internautom? "Do TP przychodzą maile od amerykańskich firm, które postulują, aby podjąć działania dyscyplinujące internautów rozpowszechniających w sieci pirackie kopie filmów" powiedziała nam Barbara Górska, rzeczniczka TP SA.
Czeka nas rzeka... pozwów?
Z wypowiedzi prezesa organizacji IFPI (The International Federation of the Phonographic Industry) wynika, że agresywna polityka stowarzyszenia RIAA stosowana wobec amerykańskich użytkowników sieci P2P, może wkrótce zawitać na stary kontynent. Oznaczać to może, iż przemysł muzyczny w Europie przygotowuje już setki, a może nawet i tysiące pozwów, które wręczy europejskim użytkownikom sieci P2P już w przyszłym roku. Czy rzeka pozwów dotrze także do Polski?
RIAA dostanie nazwiska użytkowników P2P?
Kolejny z amerykańskich dostawców usług internetowych sprzeciwił się stowarzyszeniu RIAA , które zażądało wydania nazwisk i adresów osób nielegalnie wymieniających się plikami muzycznymi. Sprawa trafiła do sądu.
P2P kontratakuje
Altnet, firma ściśle współpracująca z Sharman Networks (operatorem sieci KaZaA), oskarżyła 9 firm o nielegalne wykorzystywanie opatentowanej przez nią technologii (m.in. do "namierzania" osób udostępniających w Internecie pliki MP3).
Poprzednia
strona
1
...
3
4
5
6
7
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »