Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
sasser
Temat: sasser
avast! Virus Cleaner 1.0.211 pl
Wirus wirusowi... wilkiem?
Strzeżcie się Lebreat'a
Strzeżcie się Lebreat'a
W Sieci pojawił się kolejny groźny wirus atakujący użytkowników systemów firmy Microsoft. Jest nim robak internetowy Lebreat. Łączy w sobie cechy zarówno robaka pocztowego jak i sieciowego. Firmy dbające o bezpieczeństwo w sieci wykryły już trzy jego mutacje.
Jaschan powinien siedzieć!
Jaschan powinien siedzieć!
78% uczestników ankiety przygotowanej przez firmę Sophos stwierdziło, że, ich zdaniem, Sven Jaschan, autor wirusa Sasser, został zbyt łagodnie potraktowany przez sąd. Przypomnijmy: Jaschan został skazany na 21 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Zdaniem większości ankietowanych, powinien wylądować w celi. Przynajmniej na jakiś czas.
Twórca Sassera uniknął więzienia. W Polsce mógłby dostać 8 lat!
Twórca Sassera uniknął więzienia. W Polsce mógłby dostać 8 lat!
Ponad rok po zainfekowaniu Internetu jednym z najgroźniejszych wirusów w historii, Sasserem, jego twórca - 19-letni obecnie Sven Jaschan - został osądzony i skazany na 21 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Sąd obszedł się z nim łagodnie tylko dlatego, że w chwili popełnienia przestępstwa był on w świetle niemieckiego prawa nieletni (miał 17 lat). Maciej Kujawski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie nie pozostawia złudzeń - "gdyby Jaschan był obywatelem Polski i działał na terenie naszego kraju, mógłby spędzić w więzieniu nawet 8 lat!" "Jestem za tym aby takie przestępstwa karać możliwie surowo. Sądzę, że czas na jasny sygnał, że to przestępstwo, które powinno być ścigane i surowo karane", dodaje Mirosław Maj z CERT Polska. Cyberprzestępcy - strzeżcie się! Czas bezkarności się kończy, rozpoczyna się polowanie! Zostaniecie "sprzedani" przez najbliższych przyjaciół, zostaniecie schwytani i osądzeni... Po odbyciu wyroku, być może, nigdzie nie znajdziecie pracy...
Twórca Sassera w sądzie
Dziś rozpoczyna się proces Svena Jaschana, 19-letniego Niemca, który zasłynął z tego, że 2 lata temu napisał wirusa, który wywołał jedną z najpoważniejszych komputerowych epidemii na świecie - Sassera. Jaschan jest oskarżony o komputerowy sabotaż, zakłócenie funkcjonowania publicznych systemów informatycznych oraz nieautoryzowaną modyfikację danych. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
Autor Sassera przed sądem
W najbliższy wtorek przed sądem w niemieckim Verden rozpocznie się proces 19-letniego Svena Jaschana, autora niebezpiecznego robaka Sasser, który w maju ubiegłego roku zainfekował setki tysięcy komputerów na całym świecie. Jaschan może zostać skazany nawet na 5 lat więzienia.
Autor Sassera dostanie pracę
Niemiecki nastolatek, Sven Jashan, oskarżony o stworzenie niebezpiecznego robaka internetowego Sasser, przechodzi właśnie szkolenie, dzięki któremu zostanie zatrudniony w charakterze programisty zajmującego się kwestiami bezpieczeństwa.
Microsoft: nagroda dopiero po wyroku
Przedstawiciele Microsoftu poinformowali, że nie zamierzają na razie wypłacać 250 tys. USD nagrody informatorowi, który pomógł w ujęciu ujęcia Svena Jaschana, autora robaka Sasser. Hemanshu Nigam, szef projektu Microsoft Anti-Virus Reward zapowiedział, że nagroda zostanie wypłacona dopiero po zapadnięciu prawomocnego wyroku w sprawie.
Twórca Sassera oficjalnie oskarżony
Prokuratura w Verden (Niemcy) oficjalnie oskarżyła 18-letniego Svena Jaschana o napisanie i wprowadzenie do Internetu robaka Sasser, sabotaż komputerowy oraz uszkodzenie infrastruktury publicznej. Sasser, który w Sieci pojawił się na początku maja, był niezwykle groźny, bo rozprzestrzeniał się w pełni automatycznie - atakował komputery pracujące pod kontrolą systemu Windows.
MKS_vir 2004 - spyware w niebezpieczeństwie
Firma MKS udostępniła aktualizację programu antywirusowego MKS_vir 2004. Tym razem oprócz najnowszej bazy wirusów wprowadzono również kilka zmian w samym programie. Wśród nowości na największą uwagę zasługuje m.in. funkcja wykrywania i usuwania programów typu spyware i adware.
Człowiek, który zawirusował Internet
Zdaniem ekspertów z 'antywirusowej' firmy Sophos, w ostatnim półroczu za 70% wszystkich przypadków zainfekowania komputera przez wirusa lub robaka odpowiedzialny był jeden człowiek - niejaki Sven Jaschan, ujęty niedawno w Niemczech autor Netsky'a i Sassera. W kilka tygodni wprowadził on do Sieci 25 wersji wirusa Netsky i jedną, ale za to niezwykle groźną, odmianę Sassera. Jego dwa 'produkty' znalazły się również na liście najbardziej niebezpiecznych robaków i wirusów ostatniego półrocza, przygotowanej specjalnie dla PC World Online przez Piotra Kijewskiego z CERT Polska.
Symantec W32.Sasser.(B-G) Fix Tool 1.0.4
Program usuwający odmianę B,C, D oraz G wirusa W32.Sasser. Aplikacja przeskanuje pamięć i otwarte procesy pod kątem występowania robaka, sprawdzi, czy wirus nie umieścił w rejestrze systemowym swoich wpisów i czy na dysku nie znajdują się pliki pozostawione przez wirusa.
Sasser wciąż na topie
Sasser, groźny robak, rozprzestrzeniający się poprzez błąd w jednym z komponentów systemów Windows, wciąż jest niezwykle aktywny - wynika z zestawienia opublikowanego przez firmę Sophos. W maju Sasser odpowiedzialny był za 51% wszystkich "infekcji" zgłoszonych do ekspertów Sophos.
Dabber - następca Sassera
Amerykańska firma LURHQ opublikowała alert, w którym ostrzega internautów przed nowym, groźnym robakiem, który rozprzestrzenia się, wykorzystując błąd w module FTP... robaka Sasser. Oznacza to, że na atak Dabbera narażone są komputery zainfekowane wciąż przez Sassera.
Microsoft Sasser.A-F Worm Removal Tool 4.0
Darmowe narzędzie służące do usunięcia z systemu niezwykle groźnego wirusa Sasser.A i jego mutacji w wersjach B, C, D, E oraz F. Robak atakuje komputery, które nie zostały jeszcze wyposażone w uaktualnienie zabezpieczeń firmy Microsoft oznaczone numerem MS04-011 [KB835732].
Następcy Sassera
W Sieci pojawiły się dwa nowe robaki, wykorzystujące do rozprzestrzeniania się ten sam błąd w zabezpieczeniach systemu Windows, co osławiony Sasser. Cycle.A to zupełnie nowy 'insekt', który po zainfekowaniu systemu usiłuje usunąć z niego robaki Blaster i Sasser, zaś druga nowość - Sasser.F - to po prostu nowa wersja znanego już robaka.
Twórca Sassera chciał pomóc rodzicom?
Przedstawiciele prokuratury, prowadzącej dochodzenie w sprawie wprowadzenia do Internetu robaka Sasser, nie wykluczają, że aresztowany w piątek w Niemczech 18-letni Sven Jaschan napisał Sassera aby... pomóc swoim rodzicom, właścicielom firmy "PC Help", zajmującej się naprawą komputerów.
1
2
Następna
strona
Nie przegap
Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów:
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »