Artykuły
Porady
Rankingi
Testy
Wiadomości
Tematy
AGD
Biznes
Fotografia i wideo
Gry
Hosting
Internet
Komputery
Motoryzacja
Nauka
Rozrywka
RTV
Sieci
Smartfony
CES 2023
Diablo II Resurrected
Halloween 2022 - miesiąc grozy
Strefa Kibica PCWorld.pl
Black Week 2022
Galaxy Unpacked
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2023
Najlepszy antywirus 2023
Android 13 - kto dostanie?
PlayStation 5
Strona główna
Temat
Telekomunikacja Polska S.A.
Temat: Telekomunikacja Polska S.A.
TP: Stracimy 160 mln zł a 5 tys. pracowników pożegna się z pracą
Grażyna Piotrowska-Oliwa, dyrektor departamentu relacji regulacyjnych TP SA, odniosła się wczoraj do ostatnich decyzji prezesa UKE, Anny Streżyńskiej. Wiadomo, że Telekomunikacja będzie się odwoływać od wszystkich decyzji. Grażyna Piotrowska-Oliwa, kwestionowała przekonanie, że efektem wprowadzenia zmian będę niższe ceny usług telekomunikacyjnych, a decyzje UKE określiła jako populistyczne i ekstremalne.
Videostrada od 19 czerwca!
Telekomunikacja Polska ogłosiła, że od 19 czerwca klienci z Warszawy i okolic będą mogli zamówić nową usługę firmy - Videostradę. Co ciekawe, biuro prasowe dotychczas niemal nie udzielało informacji na temat nowej usługi, pojawiały się plotki, że Videostrada ruszy po wakacjach, pod koniec czerwca, w lipcu. Od dzisiaj wiadomo. Usługa startuje już w poniedziałek - na razie niestety tylko w Warszawie.
Klienci TPSA w spamerskiej czołówce
Według serwisu SenderBase polskie sieci należące do TPSA są absolutnymi rekordzistami na świecie pod względem liczby wysyłanej poczty elektroniczej. Codziennie z sieci TPSA na świat wychodzi prawie 320 mln emaili. Niestety, większość z nich to spam, phishing, łańcuszki i inne oszustwa.
Videostrada TP?
Telekomunikacja Polska intensywnie pracuje nad własną telewizją. W ramach umowy z Grupą TVN oferta programowa poszerzyła się o kanały TVN, TVN7, TVN Gra. Tworzona przez TP telewizja przez ADSL wzbudza duże zainteresowanie. Według nieoficjalnych informacji, usługa będzie się nazywała Videostrada i ruszy już we wrześniu tego roku. W tym samym okresie ma wystartować cyfrowa platforma TVN.
TPSA uniewinniona za dialery
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) uznał, że Telekomunikacja Polska nie naruszyła zbiorowych interesów klientów, świadcząc usługi połączeń z numerami 0-700 w internecie, nierzadko bez wiedzy użytkowników.
Kiedy 15 Mb/s dla zwykłego Kowalskiego?
Wprowadzona kilka dni temu do oferty Telekomunikacji Polskiej usługa dostępu do Internetu DSL 15000 oferuje niewątpliwie najszybszy na rodzimym rynku przesył danych - 15 Mb/s. Wydawać by się mogło, że TP SA udostępniając łącza o takich parametrach wysoko zawiesiła poprzeczkę konkurentom, UPC, Aster czy Netii. Jest jednak pewien "mały" szczegół - oferta DSL 15000 i towarzysząca jej DSL 8000 (transfer na poziomie 8 Mb/s) są przeznaczone dla klientów korporacyjnych. Czyżby więc użytkownicy końcowi neostrady, wciąż najpopularniejszej w Polsce usługi szerokopasmowego dostępu do Sieci, mieli obejść się smakiem? "Wprowadzenie tej oferty to 'ucieczka do przodu' - TP SA najwyraźniej nie czuje się dobrze z wizerunkiem, który przylgnął do firmy i posługując się efektownym instrumentem marketingowym stara się udowodnić, że coś się dzieje", ocenia Andrzej J. Piotrowski, dyrektor Instytutu eGospodarki w Centrum im. A. Smitha.
15 Mb/s w TP SA - broadband z prawdziwego zdarzenia
Jeszcze do niedawna najszybsze połączenie szerokopasmowe z Internetem w Polsce oferowała firma UPC - z łącza o przepustowości 12 Mb/s cieszyć się mogli klienci usługi Chello. TP SA nie daje jednak za wygraną w wyścigu o palmę pierwszeństwa - od dziś klienci koncernu mogą korzystać z usługi o szybkości przesyłu danych 15 Mb/s. Niestety - sądząc po cenach nowych usług - głównie klienci biznesowi...
Telefonia internetowa w TP
Operator uruchomił zapowiadaną już wielokrotnie usługę VoIP. Jest ona jednym z elementów nowej strategii TPSA na nabliższe lata. Natomiast na telewizję internetową w ofercie Telekomunikacji Polskiej trzeba poczekać do II kw. bieżącego roku.
Livebox - neostrada tp w nowym wcieleniu
Sztandarowa usługa TPSA - neostrada tp - została wzbogacona o platformę multimedialną livebox tp, zawierającą modem ADSL oferujący użytkownikowi kilka sposobów komunikacji - port USB, Ethernet oraz moduł bezprzewodowy 802.11g. Nowa platforma eliminuje większość wad oferowanego dotychczas modemu Sagem
[email protected]
1400W. Usługa zapewnia bezprzewodowy dostęp do Internetu a w przyszłości ma umożliwić przekazywanie rozmów telefonicznych przez VoIP (Voice over IP) oraz telewizji cyfrowej TVoADSL (TeleVision over ADSL) i wypożyczanie filmów on-line. Postanowiliśmy przyjrzeć jej się z bliska.
Więcej telefonów z Linuksem
Grupa operatorów oraz korporacji telekomunikacyjnych zawiązała inicjatywę mającą na celu promowanie systemów operacyjnych opartych na Linuksie w telefonach komórkowych, smartfonach i innych urządzeniach przenośnych. Wśród założycieli LiPS Forum (Linux Phone Standardization Forum) znalazła się grupa France Telecom razem z marką Orange, można więc przypuszczać, iż urządzenia bazujące na rozwiązaniach LiPS będą na dużą skalę pojawiać się w Polsce.
TP SA: nie ma stagnacji, nie ma monopolu. Jest zaciekła walka!
Kilka tygodni temu opublikowaliśmy wywiad z Andrzejem J. Piotrowskim, dyrektorem Instytutu eGospodarki Centrum im. Adama Smitha. Jego tematem była przede wszystkim sytuacja na polskim rynku usług dostępowych - rozmawialiśmy m.in. o nowych ofertach dostępowych, limitach transferu, "wojnie transferowej" TP SA i chello a także perspektywach rozwoju usług internetowych w naszym kraju. Nasz rozmówca wielokrotnie zwracał uwagę, iż rozwój polskiego rynku dostępowego hamuje monopol i działania TP SA - dlatego też skontaktowaliśmy się z Kornelią Matheą - zastępcą Dyrektora Dywizji Usług dla Domu w Telekomunikacji Polskiej - i poprosiliśmy o skomentowanie zarzutów przedstawiciela Centrum im. Adama Smitha. Dziś prezentujemy stanowisko operatora...
Nowa promocja neostrady - super okazja czy "betonowe buciki"?
Telekomunikacja Polska przygotowała dla internautów kolejną promocję. Tym razem abonenci TP SA za szerokopasmowy dostęp do Internetu w ramach usługi neostrada zapłacą tylko 1,22 zł miesięcznie (przez pierwsze pół roku korzystania z oferty). Umowę muszą jednak zawrzeć na okres 24 miesięcy. "Należy pamiętać, że nie żyjemy w stabilnej rzeczywistości technologicznej. Jeśli klient zdecyduje się odstąpić od umowy, przyciągnięty inną, konkurencyjną, ofertą, będzie musiał zapłacić karę, tym większą, im później zdecyduje się na taki krok. Na tego typu promocję skuszą się ci, którzy sądzą, że nikt nie wyegzekwuje od nich kar za odstąpienie od umowy. Takie oferty nie budują rynku usług broadbandowych", uważa Andrzej J. Piotrowski, dyrektor Instytutu eGospodarki Centrum im. Adama Smitha.
Urodziny Wirtualnej Polski: zobacz wideorelację
W sobotni wieczór zaczęły się obchody dziesiątej rocznicy powstania portalu Wirtualna Polska. Znakomici goście w liczbie prawie dwóch tysięcy bawili się w sopockim klubie Viva. Obok osób ściśle związanych z historią WP i branżą internetową, pojawili się też goście z innego świata - polityki i rozrywki. Wywiadów "na gorąco" udzielili nam między innymi Tomasz Jażdzyński, były dyrektor finansowy WP oraz Maciej Grabski i Jacek Kawalec, jedni z twórców sukcesu portalu. Rozmawialiśmy także z członkami obecnego zarządu i kadry kierowniczej. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo.
TP SA dominuje i hamuje
"Obawiam się, że ani z szerokopasmowym, ani tym bardziej z powszechnym dostępem do Internetu na razie nie mamy w Polsce do czynienia. Nasz dominujący operator - którego skrótowo nazywam często "Dominatorem" - nie tylko nie działa na rzecz rozwijania się sektora usług dostępu do Internetu, ale wręcz go hamuje" - mówi w rozmowie z PC World Online Andrzej J. Piotrowski, dyrektor Instytutu eGospodarki Centrum im. Adama Smitha. Z ekspertem ds. rynku telekomunikacyjnego rozmawialiśmy także o prawdziwym powodzie wprowadzania limitów transferu danych, "wojnie szybkościowej" trwającej pomiędzy neostradą tp a chello, blokowaniem dostępu do sieci P2P i usług VoIP oraz usługach dla broadbandu (a raczej ich braku).
Telekomunikacja Polska: Nowa opcja połączenia z Internetem
Dzisiaj, 1 września 2005, Telekomunikacja Polska wprowadziła nową opcję usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu przeznaczoną dla małych i średnich firm. W nowej ofercie możliwe jest już zamówienie DSL tp 4000, umożliwiające transfer z prędkością 4Mb/s. W tym samym czasie TP obniża ceny innych usług i zwiększa maksymalny transfer w najtańszej opcji DSL tp - 250.
Rozmawiaj (prawie) za darmo
Telefon bez abonamentu i za grosze? Oto przyszłość komunikacji głosowej. Jeżeli nie chcesz zbankrutować z powodu astronomicznych rachunków za telefon, poważnie się zastanów nad zakupem słuchawek i mikrofonu do swojego komputera. Prezentujemy ofertę najpopularniejszych polskich usług VoIP, oraz oceniamy ich jakość. To nie bajka - dziesięciominutowa rozmowa z USA za symboliczną złotówkę!
Co dalej z neostradą?
"Obowiązujące limity są na tyle wysokie, że nie stanowią problemu dla zdecydowanej większości osób, które korzystają z naszych usług w sposób zgodny z ich przeznaczeniem. [...] Problem przekroczenia limitu dotyczy jedynie kilku procent abonentów." - mówi w rozmowie z PC World Online Kornelia Mathea, zastępca Dyrektora Dywizji Usług dla Domu w Telekomunikacji Polskiej. Z przedstawicielką TP rozmawialiśmy nie tylko o limitach transferu - Kornelia Mathea odpowiadała również na pytania dotyczące rozwoju usług internetowych TP (m.in. wprowadzeniu cyfrowej telewizji), konsekwencjach wprowadzenia podatku VAT na usługi dostępowe oraz konkurencji ze strony... samorządów.
Neostrada i Aster - prezenty na Dzień Dziecka
Z początkiem czerwca nastąpią zmiany w ofercie dwóch dużych dostawców dostępu do Internetu. Każdy kto zamówi dostęp do Sieci przez neostradę tp 512, będzie mógł przez dwa miesiące surfować taniej, natomiast Aster zwiększy parametry dwóch pakietów internetowych.
Poprzednia
strona
1
2
3
4
5
...
9
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »