Porady
Rankingi
Produkty
Wiadomości
Artykuły
Download
Tematy
Audio
Drukarki
Fotografia
Gry
Kamery sportowe
Laptopy
Projektory
Routery
Smartfony
Serwery NAS
Tablety
TV
WiFi
VR
Monitory
Hosting
Bezpieczeństwo
Mała Firma
Gorące tematy:
Najlepszy VPN 2020
Najlepszy antywirus 2020
Android 11
iPhone 12
Xbox Series X
PlayStation 5
Samsung Galaxy S21
Strona główna
Temat
Vat na usługi internetowe
Temat: Vat na usługi internetowe
Rząd nie będzie zabiegał o niższy VAT na internet
Ministerstwo finansów zapowiedziało, że rezygnuje z ubiegania się o prawo do obłożenia stawką zredukowaną internetu. Obowiązywać ma ujednolicona stawka, która zgodnie z prawem unijnym, wynosi nie mniej niż 15%.
TP oddaje pieniądze użytkownikom Neostrady
Telekomunikacja Polska może być nawet o kilkanaście milionów złotych do tyłu. Użytkownicy Neostrady, którzy o podwyżce VAT za internet zostali przez operatora powiadomieni dopiero w połowie marca, mogą złożyć reklamację i żądać zwrotu co najmniej 25 zł. Jak donoszą użytkownicy Neostrady, TP pozytywnie rozpatruje reklamacje.
VAT na internet: KE się przypomina, a operatorzy planują podwyżkę cen
Komisja Europejska zgodnie z wszczętą w lipcu procedurą przypomniała Polsce o konieczności zastosowania podstawowej stawki VAT na internet. Kilka dni temu Sejm uchwalił 22% stawkę podatkową na usługi dostępowe, która ma obowiązywać od marca 2005 roku. Operatorzy telekomunikacyjni jeszcze nie zdecydowali, o ile wzrosną ceny dostępu do sieci.
22% VAT na internet od 1 marca 2005
Posłowie podkomisji finansów, obradujący nad rządowym projektem ustawy o VAT, wraz z wiceministrem finansów, Jarosławem Nenemanem, podjęli decyzję, że 22-procentowa stawka VAT na internet będzie obowiązywała od 1 marca 2005. Ale po tej dacie nie będzie zwolnień dla szkół i placówek oświatowych. Chyba, że Komisja Europejska na to przyzwoli.
Sejm zajmuje się sprawą 22% stawki VAT na internet
Wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie przyjętego przez rząd projektu nowelizacji ustawy o VAT, zgodnie z którą podatek na usługi internetowe ma wynosić 22% od 1 stycznia przyszłego roku. Jeżeli projekt zostanie przegłosowany, możemy spodziewać się podwyżki cen dostępu do sieci.
22% VAT na internet przyjęty przez rząd
Wczoraj rząd zatwierdził nowelizację ustawy o podatku VAT, dostosowując ją do prawa unijnego. Zgodnie z nowym projektem stawka podatkowa na usługi internetowe wyniesie 22%. Prawo ma obowiązywać od 1 stycznia 2005 r.
Komisja Finansów: 22% VAT na internet + ulga podatkowa
Rząd debatuje nad kwestią podatku VAT na internet. Wiadomo, że nieuniknione jest zastosowanie podstawowej, a więc 22% stawki podatkowej, a to przełoży się na zwiększenie cen usług dostępu do sieci. Komisja Finansów proponuje wprowadzenie ulgi, pozwalającej na odliczenie od dochodu wydatków do 760 zł w roku podatkowym. Tylko to wciąż nie rozwiąże odwiecznego problemu zbyt wysokich kosztów dostępu do sieci.
VAT na internet: Polska tłumaczy się przed KE
Kolejny etap trwającej już od ponad roku bitwy o stawkę VAT-u na usługi internetowe w Polsce rozgrywa się teraz w Brukseli. Nasz kraj wysłał oficjalny list do Komisji Europejskiej, w którym ma przyznać się do złamania unijnego prawa. Możemy spodziewać się wprowadzenia 22% podatku na internet.
Powraca 22% VAT na internet
Ministerstwo Finansów wystosowało pismo do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie stawki podatku VAT na usługi internetowe. Odpowiedni dokument otrzymała też Komisja Europejska. Dojdzie do zmiany stawki VATu z opcji zwolnionej na 22%.
Podatek na internet: polski rząd będzie się tłumaczył przed KE
Jak informowaliśmy już wcześniej, Polska naruszyła prawo unijne, nie wprowadzając podstawowej stawki podatku VAT na internet dla klientów indywidualnych i instytucji edukacyjnych. Komisja Europejska zażądała wyjaśnień w tej sprawie. Nasz rząd przygotowuje wystąpienie przed KE.
VAT na internet: Polska przed Trybunałem Europejskim
Przedstawiciele Unii Europejskiej przygotowują się do procesu, jaki jesienią wytoczą naszemu krajowi za złamanie prawa unijnego. Przypomnijmy, że zgodnie z dyrektywami UE Polska powinna wprowadzić podstawową stawkę VAT-u na internet. Tymczasem nasi parlamentarzyści uchwalili zwolnienie usług internetowych z podatku. Internet Standard informował o możliwości takiego procesu już w marcu br.
Sejm zmieni stawkę VAT-u na internet?
Podczas dzisiejszych obrad Sejmu parlamentarzyści mają dyskutować nad wprowadzeniem 0% stawki VAT-u na usługi dostępu do internetu. Przypomnijmy, że dwa miesiące temu wprowadzone zostało zwolnienie internetu z podatku, które okazało się rozwiązaniem niekorzystnym dla całej branży i niezgodnym z unijnymi zapisami. Czy tym razem coś się zmieni?
Czy zwolnienie Internetu z podatku VAT jest niekorzystne dla rynku - co o tym sądzicie?
Przegłosowana przez Sejm ustawa, która zwalnia usługi internetowe z podatku VAT na Internet jest obecnie żywo komentowana przez branżę internetową i użytkowników indywidualnych. Wiele osób wskazuje, że przepisy, które mają wejść w życie od maja br., mogą przyczynić się m.in. do podtrzymania uprzywilejowanej pozycji Telekomunikacji Polskiej. Czekamy na Wasze komentarze w tej sprawie.
Bitwa o VAT na Internet: minister zmienia zdanie
Minister finansów Andrzej Raczko jeszcze niedawno argumentował, że nie widzi potrzeby wprowadzenia niższej niż 22% stawki VAT-u na Internet ze względu na obecność w Sieci stron pornograficznych. Szybko jednak zmienił zdanie – IAR podała, że Andrzej Raczko zamierza przekonać Unię Europejską, by zgodziła się na zwolnienie usług internetowych z podatku. Powstaje pytanie, czy minister dotrzyma słowa i czy jego argumentacja zdoła przekonać Komisję Europejską.
Minister Raczko: 22% VAT na Internet ze względu na obecność erotyki w Sieci
Bitwa o stawkę VAT-u na Internet trwa. Minister finansów, Andrzej Raczko, zaznaczył, ze nie widzi powodu, by obniżyć wysokość VAT-u na usługi internetowe, argumentując to tym, że gros użytkowników Sieci korzysta... ze stron erotycznych. Ta wypowiedź wywołała słuszne oburzenie internautów.
Rząd chce znieść VAT na Internet
Wczoraj odbyły się rozmowy rządu dotyczące ustalenia wysokości stawki VAT-u na Internet. Premier Leszek Miller zaznaczył, że rząd opowiedział się za zwolnieniem usług internetowych z podatku i zamierza taką opcję przeforsować w Unii Europejskiej – podała IAR.
VAT na Internet - wciąż wielka niewiadoma
Rząd będzie dziś dyskutował na temat wysokości VAT-u na Internet. Marszałek Borowski zapewnia, że Internet w Polsce nie będzie objęty 22% stawką podatkową. Głosowanie w Sejmie w tej sprawie przewidziane jest najwcześniej na 11 marca. Jednak do tego czasu wszystko może się jeszcze zdarzyć.
Senat: będzie podatek VAT na Internet?
20 lutego posłowie przegłosowali projekt zwolnienia usług internetowych z podatku VAT. Wczoraj propozycjami Sejmu zajął się Senat. Polscy senatorowie zgłosili poprawkę, która zakłada opodatkowanie usług dostępu do Internetu – podała IAR.
1
2
Następna
strona
Reklama zamknie się za 15 sekund. Przejdź do serwisu »