272G5DY

Philips 272G5DY to czarny koń naszego testu – świetnie nadaje się do grania a dzięki 8-bitowej reprodukcji kolorów oferuje lepszą czerń niż tańsze monitory TN.

Wyposażony jest w szybki wyświetlacz TN, który pracuje z maksymalną częstotliwością 144 Hz (dostępne są jeszcze tryby: 60, 85, 100 i 120 Hz). Wyposażony jest też w technologię G-Sync. Działa bardzo szybko i całkowicie wyeliminowano efekt rozrywanych klatek.

Obudowa i podstawka są starannie wykonane z tworzywa o praktycznym, matowym wykończeniu. Z tyłu monitora umieszczono pojedyncze gniazdo DisplayPort, z lewej strony obudowy „drukarkowe” gniazdo USB 3.0 do połączenia monitora z komputerem (w zestawie jest odpowiedni kabel) oraz cztery pełnowymiarowe gniazda USB 3.0. Niestety gniazda USB położone są zbyt blisko siebie co utrudnia jednoczesne podłączenie do nich urządzeń. Podstawka pozwala na regulację wysokości położenia matrycy, obracanie wokół osi, odchylanie w pionie, ma też funkcję pivot.

Zobacz również:

  • Urządzenia Philips, które kupisz w Lidlu. Sprawdziłam ofertę

Monitor jest dobrze skalibrowany przez producenta o czym świadczy bardzo niski współczynnik deltaE (3,98 pkt). Taki wynik tańsze monitory TN uzyskują dopiero po przeprowadzonym procesie kalibracji a to nie koniec dobrych informacji. Philips 272G5DY wyróżnia się też wysokim kontrastem (957:1) i jasnością (302 cd/m2). Interfejs programowy monitora jest spolszczony a do nawigacji po nim służy zestaw przycisków umieszczonych na prawej krawędzi obudowy. W opcjach monitora można za to aktywować tryb Ultra Low Motion Blur, ale tylko gdy monitor pracuje z częstotliwością do 120 Hz. Działanie ULMB polega na regulowaniu podświetlenia monitora i jego odpowiednim wygaszaniu tak, aby obraz był maksymalnie ostry. Dzieje się to jednak kosztem niemal trzykrotnego obniżenia jasności matrycy – do poziomu 96 cd/m2. Czas reakcji matrycy jest bardzo niski a efekt smużenia wyraźnie mniejszy niż w innych monitorach 60 Hz.

272G5DY
272G5DY
272G5DY
272G5DY
272G5DY

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: