50C

Zalety:

  • niska cena
  • odblokowany system
  • wysoka rozdzielczość ekranu

Wady:

  • niska jasność ekranu

Byliśmy mile zaskoczeni zarówno jakością wykonania, jak i pracą tego urządzenia - jednego z najtańszych wśród modeli z 5-calowym ekranem i Automapą. Obudowa wykonana jest z dobrej jakości plastyku, wygląda nowocześnie i stylowo, jest też sztywna. Uchwyt do mocowania nawigacji na szybie to standardowa konstrukcja, która pewnie i stabilnie trzyma nawigację.

Gniazdo zasilające (USB) umieszczono z lewej strony obudowy, podobnie jak czytnik kart pamięci i wyjście słuchawkowe. Ekran pracuje w naturalnej rozdzielczości 800 x 480 pikseli, czyli dwukrotnie wyższej niż w innych tanich nawigacjach. Obraz jest szczegółowy, ale wadą wyświetlacza jest niedostateczna jasność. Przy maksymalnej sile podświetlenia zmierzona jasność wynosi tylko 150 cd/m2.

Nawigacja nie ma za to żadnych problemów ze stabilnością pracy. Oparta jest na popularnym wśród tańszych nawigacji układzie MSB 2531 z procesorem 800 MHz. System Windows 6 CE w połączeniu z 128 MB pamięci działa szybko, a Automapa działa bez zadyszek.

Na pochwałę zasługuje interfejs programowy urządzenia, który jest całkowicie spolszczony i bardzo prosty w obsłudze. Duże ikonografiki pomagają w obsłudze urządzenia i nie ma żadnego problemu z wyborem opcji, chociaż nawigacja wyposażona jest w oporowy system pozycjonowania dotyku. Odbiornik satelitarny działa bez problemów, szybko łapie sygnał a Automapa w najnowszej odsłonie pewnie poprowadzi do celu. Nawigacja ma odblokowany system i można na niej instalować też inne mapy kompatybilne z systemem Windows CE.