70 zł

Wydajna i dobrzy wykonana pamięć z praktyczną obudową, która wyposażona jest w mechanizm chowający wtyczkę. Niestety jest za droga.

Pamięć wyposażona jest w plastikową obudowę z chowaną wtyczką. Nie musimy się więc martwić, że ją zgubimy. Sama obudowa jest dosyć duża (69x21x12 mm) i dzięki gumowanemu materiałowi wygodnie leży w dłoni.

Według producenta oferuje prędkość transferu danych na poziomie 25 MB/s przy odczycie i 16 MB/s przy zapisie. W naszych testach średnia prędkość odczytu w teście HDTachem wynosiła 32,8 MB/s a zapisu 15,3 MB/s. Zapis małych plików (dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne) odbywa się z prędkością 3,6 MB/s, co jest prędkością w zupełności wystarczającą. Identyczny wynik uzyskał model 8 GB HyperX . Wersja 32 GB zapisuje jednak nieco wolniej większe pliki uzyskując prędkość 11,6 MB/s podczas zapisu 500 plików MP3 o łącznej pojemności 3 GB. W tym teście tym HyperX 8 GB był o ponad 2 MB szybszy (14,8 MB/s). Tak samo podczas zapisu czterech filmów (3 GB), gdzie model 8 GB uzyskał wynik 22,2 MB/s a wersja 32 GB 17,6 MB/s. Podsumowując 32 GB HyperX należy do najszybszych spośród pamięci o pojemności 16 GB i większej. Niestety jak na oferowaną pojemność pamięć jest jednak dosyć droga, producent nie dołącza żadnego oprogramowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: