8Level mediaThor HD

8Level mediaThor HD jest odtwarzaczem multimedialnym, który wśród innych urządzeń tego typu wyróżnia się przede wszystkim swoją ceną. Co prawda przez to nie posiada wewnętrznego dysku twardego, jednak mimo to może być ciekawą propozycją dla osób, które chcą mieć tego typu urządzenie w domu, jednak nie chcą na nie przeznaczać zbyt dużej kwoty.

Budowa

8Level mediaThor HD zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie. Jest to sprzęt bardzo ładny. Z całą pewnością dobrze wpasuje się do wystroju salonu, zwłaszcza jeżeli posiadamy telewizor i kino domowe w kolorze czarnym. Oprócz tego, jest on bardzo mały, przez co nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem na nie wolnego miejsca.

Można narzekać na to, że mediaThor HD został wykonany z plastiku, jednak ze względu na jego cenę będzie to co najmniej niesprawiedliwe, zwłaszcza że obudowa odtwarzacza została wykonana z odpowiednią dbałością. Jest ona odpowiednio spasowana i sztywna, przez co powinna się spisywać dobrze przez cały okres eksploatacji urządzenia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że urządzenie jest pokryte warstwą błyszczącą, co zazwyczaj skutkuje łatwym zbieraniem przez nie kurzu oraz odcisków palców. W tym przypadku jednak tak nie było, co bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Oznacza to, że mediaThor spodoba się miłośnikom czystości.

8Level mediaThor HD nie może niestety pochwalić się zbyt dobrym pilotem. Został on wykonany co najwyżej poprawnie, co przy bardzo dobrze wykonanym urządzeniu jest rezultatem po prostu słabym. Nie różni się on niczym do pilotów dodawanych do najtańszych telewizorów kilka lat temu.

8Level MediaThor wypada nie najlepiej również, jeśli chodzi o dostępne interfejsy. Co prawda znajdziemy tu dwa porty USB, czytnik kart pamięci, HDMI oraz Ethernet, lecz zabrakło tu WiFi oraz eSATA. Znacznie to ogranicza możliwości urządzenia, zwłaszcza że nie mamy tu dostępnych portów USB trzeciej generacji, lecz jedynie drugiej.

Jest to wada o tyle dotkliwa, że mediaThor nie ma możliwości instalacji jakiegokolwiek dysku wewnętrznego. Ewentualną pamięć możemy podpiąć tylko przez kabel USB, co sprawia, że nie uzyskamy tu dobrego transferu.

8Level MediaThor - Specyfikacja techniczna

Karta Pamięci: SD, MMC oraz MS

Złącze USB: 2x USB port 2.0 high speed

Firmware: Możliwość aktualizacji

Język menu: Polski, Angielski, Niemiecki, Hiszpański, Włoski, Holenderski, Francuski, Portugalski oraz inne

Audio: MP3, WMA, WAV, OGG, AAC, LPCM, FLAC

Kodeki wideo: H.264, MKV WMV, MPEG 1/2/4, HD DivX, XviD, FLV, RM/RMVB

Wideo: mkv, ts, m2ts, mts, tp, trp, wmv, ifo, iso, vob, dat, avi, mpg, mp4, mov, rm, rmvb, divx, xvid, flv

Rozdzielczość wideo: H.264, MKV, WMV, RM/RMVB, TS oraz HD DivX wspierane do 1920x1080p

Napisy: txt, sub, smi, ssa, srt, idx+sub (obsługa polskich znaków)

Obrazy: BMP, GIF, JPG, JPEG, PNG

Wyjście wideo: CVBS (kompozytowe), HDMI 1.3 (maks. 1080p)

Wyjście audio: HDMI cyfrowe, Optyczne, Stereo R/L

LAN: 1x RJ-45, Wi-Fi 802.11b/g/n (opcja - kompatybilne z kartami WiFi z chipsetem Realtek 8187B oraz 8191S)

Serwisy internetowe: YouTube, Picasa, CNN, BBC, Le Figaro, Flickr, Weather

Radio internetowe: Tak

Pilot zdalnego sterowania: Tak

Zasilanie: AC 100-240 50/60Hz (uniwersalne)

Moc zasilania: DC 12V 2A

Wymiary: 170 x 125 x 25 mm (dł. x szer. x wys.)

Waga: 248g

8Level MediaThor - zobacz pełną specyfikację techniczną

Możliwości

8Level MediaThor bez problemu odtwarza większość formatów audio oraz video. Bez problemu odtworzymy tu pliki w najpopularniejszych formatach MKV, AVI czy WMV. Równie sprawnie 8 Level mediaThor HD poradził sobie również z odtwarzaniem plików audio w formatach WMA, MP3 oraz FLAC. Największe problemy mieliśmy z kodekami audio Dolby TrueHD, DTS-HD High Resolution oraz DTS-HD Master Audio, z którymi urządzenie nie mogło współpracować, wskutek czego nie mogliśmy odtworzyć ścieżki dźwiękowej kilku filmów.

Poza tym odtwarzacz firmy 8 level dobrze działa z większością formatów audio i wideo, wskutek czego z całą pewnością będziemy z niego zadowoleni. Ważne jest również to, że obsługuje on wiele formatów napisów, w tym najpopularniejszy TXT.

8Level mediaThor HD ma również dostęp do wielu funkcji sieciowych i za jego pomocą możemy korzystać z sieci BitTorrent czy FTP. Bez najmniejszego problemu udostępnimy z naszego komputera czy skorzystamy z dostępu do kilku serwisów internetowych takich jak YouTube, Picassa, CNN, BBC, Flickr czy Le Figaro. Pozwolą nam one oglądać materiały video, przeglądać zdjęcia czy też przeglądać najnowsze wydarzenia ze świata (niestety tylko w formie tekstowej i nie w języku polskim). Mamy też dostęp do podzielonych na kategorie internetowych stacji radiowych. Funkcje te działają bardzo dobrze i podczas testów nie zawiesiły się one nawet raz. Musimy jednak przyznać, że zabrakło nam tu łatwiejszych możliwości wyszukiwania materiałów. Ciągłe wpisywanie w wyszukiwarce Youtube tytułu filmiku za pomocą pilota nie należy do najwygodniejszych rozwiązań. Przydałby się tu pilot z klawiaturą QWERTY, jednak ze względu na jego gabaryty i cenę pozostaje nam tylko zrozumieć producenta sprzętu.

Jeśli już mówimy o pilocie, nie sposób zapomnieć o bardzo wolnym reagowaniu urządzenia na pilot, zwłaszcza od razu po starcie urządzenia. Zdarza się, że na reakcję mediaThora musimy czekać kilka sekund, co jest karygodnym wynikiem. Na szczęście nie zdarza się to często, jednak nie powinno to w ogóle mieć miejsca.

8Level mediaThor HD

8Level mediaThor HD - pilot

Wydajność

8Level MediaTho bardzo dobrze odtwarza filmy w rozdzielczości 1080p (FullHD), które ani razu się nie zacięły. Szkoda jednak, że skutkuje to irytującym hałasem wentylatora chłodzącego odtwarzacz. Urządzenie pracuje naprawdę głośno i naszym zdaniem jest to największa jego wada, która potrafi zepsuć całą radość z oglądania filmu.

W naszych testach mediaThor wypadł co najmniej dobrze. Co prawda ma średni wynik Jakości urządzenia, jednak nadrabia to możliwościami oraz opłacalnością. W jasny sposób pokazuje to, iż mamy do czynienia ze sprzętem, który spodoba się osobom szukających rozwiązań o dobrym stosunku swojej ceny do jakości.

8Level mediaThor HD - wyniki testów

Wnioski

8Level mediaThor HD ma możliwości co najmniej adekwatne do ceny i obsługuje on wiele formatów filmów, dźwięku oraz napisów, pozwala też na dostęp do zasobów domowych komputerów oraz internetu. Co prawda zabrakło tu wbudowanego modułu WiFi oraz możliwości podłączenia dysku, nie spodobał nam się też hałas wytwarzany przez pracujące urządzenie, sądzimy jednak że pieniądze wydane na ten odtwarzacz nie będą stracone. Możemy go polecić osobom, które nie chcą mieć filmów na samym odtwarzaczu, lecz bardziej cenią możliwość oglądania filmów dostępnych na domowych komputerach lub w internecie za pomocą telewizora. Jest to idealny sprzęt dla osoby, która nie chce wydać dużej kwoty, jednocześnie otrzymując w zamian całkiem duże możliwości.

Przypominamy jednak, że podczas wybierania sprzętu każdy z nas ma inne priorytety. Dlatego zalecamy zapoznać się z pełną tabelką testową i wydać własną opinię na temat tego sprzętu.

Zobacz inne testy odtwarzaczy multimedialnych

8Level mediaThor HD

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: