A4Tech PK-720MJ

Tania kamera, dla mniej wymagających użytkowników Skype i podobnych komunikatorów pracujących w rozdzielczości 320x240 pikseli z prędkością 15 kl./s

Konstrukcja zaczepu kamery pozwala na mocowanie jej na obudowie matrycy laptopa jak i monitorach LCD. Po złożeniu, możemy ją postawić na obudowie monitora CRT lub blacie biurka. Kamera posiada ruchomą głowicę, dzięki której możemy ją obracać w praktycznie dowolnym kierunku. Wyposażona jest w system automatycznego ustawiania ostrości i przycisk do szybkiego wywoływania zdjęć.

Po podłączeniu do komputera jest automatycznie instalowana przez system, bez konieczności instalacji dodatkowych sterowników. Działa wówczas jednak tylko w trybie "YUY2", dopiero po zainstalowaniu dołączanego sterownika mamy możliwość wyboru trybu "RGB 24". Niestety, obraz rejestrowany w wyższych rozdzielczościach niż 640x480 pikseli wyraźnie traci na jakości - do wyboru mamy rozdzielczości do 2560x1920 pikseli. Najlepszą jakość obrazu jak i prędkość rejestrowania sekwencji wideo uzyskamy w rozdzielczości 320x240 pikseli. Niestety i tak daleko mu do doskonałości (4 pkt na 10 możliwych do zdobycia)- obraz jest mało wyrazisty, szczegóły są mało widoczne, widać szumy. Prędkość rejestrowania wideo w rozdzielczości 320x240 pikseli wynosi ok. 26 kl./s, po zwiększeniu rozdzielczości do 640x480 pikseli spada do 20 kl./s.

Producent dołącza zbiór programów VP-EYE, które umożliwiają wysyłanie sekwencji wideo bezpośrednio na skrzynkę pocztową, rejestrowanie i prostą edycję zarejestrowanego materiału jak i monitorowanie pomieszczeń (detektor ruchu).