A4Tech X-755FS

Tania mysz o bardzo dobrych parametrach, jest precyzyjna i szybka do tego wyposażono ją w dodatkowe przyciski i rolkę pozwalającą przewijać dokumenty w pionie i poziomie.

Zaawansowany model z serii X-gamers z możliwością sprzętowej zmiany rozdzielczości (5 pięć trybów: 400, 800, 1200, 1600, 2000 cpi). W przeciwieństwie do poprzednich modeli myszy z serii X-7XX, nie zastosowano podświetlanej rolki, która w zależności od wybranej rozdzielczości zmieniała kolor. Teraz zmienia się kolor podświetlenia przycisku, który służy do przełączania się pomiędzy trybami, rolka natomiast uzyskała nową opcję - przewijania dokumentów nie tylko w pionie, ale i poziomie (odchylana na boki).

Cechą charakterystyczną, podobnie jak wszystkich myszy z serii X-gaming, jest umieszczony obok rolki przycisk 3xFire (jedno naciśnięcie powoduje trzy strzały). Do tej pory umieszczony był w pobliży rolki, w X-755 znajdziesz go z lewej strony lewego przycisku myszy - rozwiązanie wygodniejsze, ale bez odpowiedniego nawyku w ferworze walki po prostu zapomina się go używać. Kolejna zmiana to zastąpienie dwóch przycisków obsługiwanych kciukiem czterokierunkowym przełącznikiem z przyciskiem. Korzystanie jest ułatwione, ale również wymaga wprawy, bo przełącznik jak i przycisk umieszczone znajdują się blisko siebie. Niestety nie wszystkie gry potrafią prawidłowo go rozpoznać, np. w grze "S.T.A.L.K.E.R." jedynie do dwóch przycisków przełącznika można przypisać jakąkolwiek czynność, co znacznie zawęża jego przydatność. Oprogramowanie pozwala na dostosowanie rozdzielczości pracy gryzonia, ale nie jest ono tak zaawansowane, jak w przypadku Razera czy też Logitecha.

Jakość działania

Coraz mniej myszy wyposaża się w optyczne sensory, a mają one swoich gorących zwolenników wśród graczy i słusznie, bo X-755FS to przykład myszy optycznej, która bez problemu może konkurować z teoretycznie lepszymi laserowymi sensorami. Pracuje bez najmniejszych problemów na testowych podkładkach jak i na blacie biurka, oferując precyzję działania w niczym nieustępującą najlepszym gryzoniom.

Jeżeli chodzi o efekt akceleracji wstecznej to podczas bardzo szybkiego rysowania linii prostej (odpowiednik bardzo szybkich ruchów) mysz funkcjonuje lepiej od modelu A4Teech X750F, w trakcie rysowania prostej pod kątem jak oraz okręgów efekt akceleracja jest niezauważalna (odpowiedniki szybkich ruchów). Jeżeli nie stać cię na najdroższe konstrukcje, za ponad 200 zł, to X-755FS będzie okaże się pewnością udanym wyborem.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: