ADATA HV620S 1TB

Tani i pojemny przenośny dysk HDD z smukłą obudową.

ADATA HV620S 1TB to jeden z najtańszych terabajtowych dysków przenośnych dostępnych w sklepach. Urządzenie wyróżnia się rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości. HV620 posiada w środku obudowy tadycyjny 7 mm dysk talerzowy SATA o pojemności 1 TB i prędkości obrotowej 5400 rpm. Mimo zastosowania klasycznego dysku HDD ADATA HV620S 1TB waży zaledwie 152 g, a grubość wynosi maksymalnie 11,5 mm.

ADATA HV620S 1TB

Całość wykonana jest z czarnego, błyszczącego plastiku, co dla osób lubiących porządek możę być sporą wadą. Urządzenie przyciąga odciski palców niczym magnes i praktycznie niemożliwe jest utrzymanie go w czystości. Dodatkowo dysk szybko zbierać będzei wszelkiego rodzaju zarysowania powstające podczas przenoszenia.

Producent zastosował również jasnoniebieską diodę LED, która sygnalizuje, że dane są odczytywane lub zapisywanie na ADATA HV620S 1TB.

ADATA HV620S 1TB wykorzystuje klasyczny standard USB 3.0, który gwarantuje maksymalną przepustowość na poziomie 5 Gbit/s. Nie powinno być to wadą, ponieważ w pzypadku dysku twardego nie powinniśmy liczyć na szybkość przesyłania danych wyższą, niż 150 MB/s.