ADATA SE800 1TB

Kompaktowy przneośny SSD o pojemności typowej dla dysków HDD.

ADATA SE800 1TB to przenośny nośnik SSD z wyższej półki cenowej. Jego cechą chartakterystyczną jest pojemność 1 TB, która jest typowa dla klasycznych dysków HDD. Producent projektując ten model skupił się na mobilności. Dzięki temu konstrukcja jest kompaktowa, a urządzenie wyróżnia się niezwykle niską masą. Dodatkowo do wykończenia obudowy zastosowano szczotkowany metal, który powoduje, że urządzenie wygląda znacznie lepiej od konkurencji.

ADATA SE800 1TB

ADATA SE800 1TB może pochwalić się kompatybilnością z interfejsem USB 3.2 Gen 2, który umożliwia przesył danych w niezwykle szybkim tempie. Dzięki niemu można przesyłać dane z prędkością zapisu i odczytu na poziomie nawet 1000 MB/s. Transfery te docenią w szczególności osoby pracujące na codzień z dużymi plikami oraz filmami w rozdzielczości 4K.

Dysk od ADATA spełnia normy IEC IP68, dzięki którym urządzenie jest odporne na pył oraz zanurzenie na głebokości do 1,5 metra do 30 minut. Dodatkowo odporność na upadki potwierzona jest normą MIL-STD-810G 516.6, która gwarantuje, że urządzenie przetrwa upadek z wysokości 1,22 metra niezależnie od kąta uderzenia.

ADATA SE800 1TB posiada dwustronne USB Typu C, dzięki któremu dysk kompatybilny jest nie tylko z komputerami, ale również urządzeniami mobilnymi takimi, jak tablety i smartfony.

Producent zapewnia wydłużoną 36 miesięczną gwarancję na dysk.