AH-703BR

Alternatywny tusz o zwiększonej objętości do drukarek HP. Wyposażony jest w głowicę i zbiornik mieszczący 20 ml atramentu. Na opakowaniu jest lista urządzeń, z którymi jest kompatybilny i pojemność. Niestety brakuje informacji o przewidywanej wydajności.

Kartridż jest starannie zapakowany w szczelną folię. W środku jest też instrukcja instalacji o czym zapomnieli pozostali producenci. ActiveJet AH-703BR teoretycznie oferuje taką samą pojemność jak większość tuszy uczestniczących w teście. Pozwala jednak na wydrukowanie największej liczby stron. Średni wynik z testu trzech kartridżów to 594 strony. Tuż za nim sklasyfikował się alternatywny tusz BlackPointa (557 stron). Oba mają identyczny koszt drukowania pojedynczej strony (0,05 zł) . Wynika to z tego, że ActiveJet jest nico wydajniejszy ale też nieznacznie droższy od BlackPointa.

ActiveJet nie oferuje takiej jakości wydruków jak oryginalny tusz Brothera, ale do codziennej pracy oferowana jakość jest w zupełności wystarczająca i wg nas lepsza od tuszy BlackPointa. Przez drukarkę rozpoznawany jest jako nieoryginalny tusz, w związku z tym nie podawała ona poprawnie aktualnej pojemności atramentu. Podczas drukowania nie zauważyliśmy żadnych problemów, atrament szybko wysychał, nie rozmazuje się i jest odpowiednio trwały.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: