AL-KO Robolinho E 500

W skrócie:

Robot koszący firmy AL-KO do powierzchni 1000 m2.

Zalety:

  • Niska cena
  • Małe gabaryty
  • Czujnik opadów

Test automatycznego robota koszącego AL-KO Robolinho E 500, przeznaczonego do trawników o powierzchni do 1000 metrów kwadratowych.

Jeden z najtańszych robotów koszących na rynku. Robolinho E 500 został zaprojektowany z myślą o koszeniu trawników do 500 m2. Pomimo atrakcyjnej ceny sprzęt może pochwalić się pełnym zestawem najistotniejszych funkcji.

Urządzenie dysponuje dedykowaną stacją bazową, do której samodzielnie wraca kierując się przewodem granicznym. Powrót odbywa się automatycznie po zakończeniu pracy lub na życzenie użytkownika. Obsługa modelu E 500 odbywa się za pomocą małego wyświetlacza LCD i kilku przycisków.

Pomimo odporności na deszcz, robot dysponuje czujnikiem opadów, pozostawiając użytkownikowi decyzję o kontynuowaniu lub zakończeniu pracy. Konstrukcja robota pozwala na pokonywanie wzniesień o maksymalnym nachyleniu 35 %. Sprzęt wyróżnia się niewielkimi gabarytami i niską masą, dzięki czemu idealnie sprawdzi się podczas pracy w małym ogrodzie.

Szerokość koszenia to 20 cm, natomiast wysokość cięcia może być regulowana mechanicznie. Producent zachwala zastosowany system podwójnego noża do mulczowania, redukujący zabrudzenia w obudowie i eliminujący konieczność usuwania pokosu.

Więcej informacji o robotach AL-KO: al-ko.com.