AOC C24G1

Zalety:

  • zakrzywiony monitor
  • odświeżania wynosi 144 Hz
  • FreeSync
  • czas reakcji 1 ms
  • Flicker-Free AOC

Wady:

  • brak wbudowanych głośników
  • przekłamywanie kolorów

AOC C24G1 to 24-calowy monitor z zakrzywionym ekranem. Jak sprawuje się w użytkowaniu?

AOC C24G1 to monitor z zakrzywionym, 24-calowym ekranem. jest to model dedykowany przede wszystkim dla graczy. Posiada zakrzywioną i bezramkową matrycę VA z zakrzywieniem 1500R. Pokazuje obraz w rozdzielczości Full HD z jasnością 250cd/m2. Częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz, a zaletami są technologia synchronizacji FreeSync, czas reakcji 1 ms, a także wiele funkcji specjalnie przeznaczonych dla graczy. Technologia Flicker-Free AOC wykorzystuje matrycę z podświetleniem prądu stałego, co ogranicza natężenie światła powodujące migotanie. Powinno to znacznie zredukować zmęczenie oczu i dyskomfort. Na obraz w większości zastosowań narzekać nie można, jednak czasem - zwłaszcza, gdy na ekranie dominuje czerń - można zauważyć smużenie. Niektórzy użytkownicy narzekają na przekłamywania kolorów, więc perfekcji pod tym względem brak.

Monitor AOC wyposażono w regulowany stojak, co umożliwia dostosowanie wysokości położenia wyświetlacza. W obudowie znalazły się złącza D-Sub, DisplayPort oraz HDMI, nie ma jednak żadnych głośników, co liczymy temu modelowi in minus. Do zakrzywionego ekranu trzeba się nieco przyzwyczaić, a jeśli ktoś nie miał do czynienia z takimi monitorami, może być mile zaskoczony faktem, że wykrzywienie nie wpływa na komfort codziennego użytkowania.

Podsumowując: AOC C24G1 to dobry monitor, ale jeśli chodzi o sam obraz - do perfekcji trochę jeszcze brakuje. Jednak jak za zakrzywiony monitor z matrycą VA mam on bardzo dobry stosunek ceny do jakości, dlatego jeżeli szukasz zakrzywionego monitora w rozsądnej cenie, który posłuży do gier i pracy, można polecić ten model.