AOC G2590PX

AOC G2590PX

W skrócie:

Zwycięzca testu monitorów gamingowych luty/marzec 2018.

Zalety:

  • W pełni regulowana podstawa
  • Dobra jakość obrazu

Wady:

  • Niski kontrast

Monitor do gier z matrycą TN 24,5 cala. Zwycięzca testu monitorów gamingowych luty/marzec 2018.

Czas reakcji matrycy monitora został określony na poziomie 1 ms, natomiast odświeżanie odbywa się z częstotliwością 144 Hz. Producent zdecydował się na zastosowanie technologii synchronizacji obrazu FreeSync. Znaczącym wyróżnikiem modelu G2590PX jest obecność w pełni regulowanej podstawy, która jakością wykonania nie odbiega od topowych konstrukcji w ofercie producenta.

Konkurenci w przypadku matryc 24- i 25-calowych stosują delikatniejsze wersje podstaw i wysięgników, charakteryzujące się mniejszą precyzją i ograniczoną płynnością regulacji. Uwagę zwracają również zredukowane do minimum ramki wokół ekranu. Szeroka listwa jest umieszczona jedynie w dolnej części monitora. Miłym dodatkiem okazuje się wbudowany głośnik, nawet pomimo dość rozczarowującego brzmienia.

Wysokie miejsce G2590PX w teście monitorów dla graczy to również zasługa bardzo dobrej jakości obrazu. Matryca otrzymała najwyższą ocenę za wydajność spośród testowanych modeli. Na pochwałę zasługuje stosunkowo równomierne podświetlenie oraz wysoka jasność, na poziomie bliskim deklaracjom producenta. Średnia deltaE na poziomie 3,6 to rezultat ponadprzeciętny w modelach gamingowych i najlepszy w testowanej stawce.

Punkt bieli na poziomie 6600 to prawie idealny parametr w podstawowych zastosowaniach. Rozczarowywać może niski kontrast oraz zaledwie poprawne, 95-procentowe pokrycie przestrzeni RGBs. Na monitor udzielana jest 36-miesięczna gwarancja producenta.