AOC U3277PWQU

AOC U3277PWQU

W skrócie:

Test monitora panoramicznego AOC U3277PWQU dla grafików i fotografów.

Zalety:

  • 10-bitowa głębia kolorów
  • Dobre pokrycie palety RGBs
  • Kontrast

Wady:

  • Odwzorowanie barw
Ranking: Jak kupować monitor dla grafika. Najlepsze monitory dla grafika 2018

Monitor AOC U3277PWQU promowany jest jako typowa konstrukcja biurowa ale jego obecność w teście urządzeń dla fotografów i grafików nie jest przypadkiem.

AOC U3277PWQU na tle biurowych konkurentów wyróżnia się 10-bitową matrycą. Panel zapewnia świetne pokrycie palety RGBs, ale już w wypadku przestrzeni AdobeRGB wykazuje widoczne braki. Rozczarowuje również odwzorowanie barw, które w pomiarach przed kalibracją wykazało najgorszy rezultat – na poziomie przekraczającym wartość 5.

Dopiero kalibracja nadaje matrycy MVA należyte parametry do pracy w programach graficznych. Specyfikację ratuje najwyższy w teście kontrast osiągający w warunkach codziennej pracy nawet połowę deklarowanego poziomu maksymalnego. Przekątna monitora to 31,5 cala, a rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 3840 x 2160 pikseli.

Atutem monitora jest duża uniwersalność, którą widać również w przypadku oferowanego pakietu złączy. Oprócz pojedynczych wtyków HDMI i DisplayPort do dyspozycji użytkowników oddano starsze złącza DVI i D-Sub.

Dodatkowy panel gniazd umieszczony przy bocznej krawędzi monitora zapewnia łatwy dostęp do czterech gniazd USB 3.0. Nie zabrakło również miejsca na wyjście i wejście audio.

Co ciekawe, producent załącza w zestawie niemal pełen zestaw okablowania obejmujący przewody HDMI, VGA, DisplayPort i jack 3,5 mm. Ponadto konstrukcja monitora jest regulowana we wszystkich płaszczyznach, a matryca może być przytwierdzona do ściany z wykorzystaniem uchwytu w VESA.

Niestety, bogata lista wyposażenia nie objęła żadnych udogodnień z zakresu ochrony wzroku.

Urządzenie zostało objęte trzyletnią gwarancją producenta.