AOC e2251Fwu

AOC e2251Fwu to jedne z pierwszych monitorów jakie mieliśmy okazję testować, który pobawiony jest tradycyjnych interfejsów do przesyłania obrazu, które zastąpione zostały dobrze wszystkim znanym interfejsem USB!

Obudowa

AOC e2251Fwu od razu wpada w oko, bo ma cienką i idealnie płaską obudowę, która świetnie będzie pasowała do nowoczesnego komputera i salonu. Z przodu ramka ekranu wykonana jest z błyszczącego plastyku, tył jest matowy z delikatnym wzorkiem. Monitor niestety nie jest zbyt sztywny, ale to wada wszystkich modeli z cienkimi obudowami. Ma tez prosta podstawką która ma niewielki zakres regulacji i nie pozwala ona na np. obracanie ekranu o 90 stopni czy też regulowanie wysokości.

Możliwości

Z tyłu monitora nie znajdziemy żadnego z popularnych interfejsów do przesyłania sygnału wideo (HDMI, VGA), jest tylko jedno gniazdo USB i dodatkowe gniazdo zasilające! Spowodowane jest to tym, że monitor ten do przesyłania i zasilania wykorzystuje interfejs USB. Co istotne dodatkowe gniazdo zasilające potrzebne jest tylko w sytuacjach awaryjnych.

Zobacz również:

  • Nowości dla graczy i nie tylko od AOC oraz Philips

Do monitora dodawany jest specjalny kable USB z rozgałęzioną wtyczką. Jest to istotne ponieważ w większości przypadków będziemy musieli podłączyć ten monitor do dwóch gniazd USB. Z jednego monitor będzie pobierał potrzebny prąd i przesyłał dane a z drugiego tylko prąd (wtyczka do której podłączony jest cienki przewód).

Ekran

AOC e2251Fwu wyposażony jest w 21,5 calową matrycę TN o jasności 200 cd/m2 i kontraście 1000:1. Pracuje ona w naturalnej rozdzielczości 1920x1080 pikseli. To jeden z pierwszych monitorów USB, który oferuje tak wysoką rozdzielczość. W testach jasność monitora przy ustawieniach fabrycznych wynosiła 155 cd/m2 a kontrast 823:1. Do pracy z pakietami biurowymi, Internetem takie parametry są wystarczające, bo jasność wyższa niż 160 cd/m2 dla większości z nas jest mecząca i przydaje si…ę tylko gdy gramy lub oglądamy filmy. Te na ekranie AOC wyglądają przeciętnie, bo gradacja czarnego jest słaba a kąty widzenia dosyć wąskie (szczególnie w pionie).

Wnioski

AOC e2251Fwu to udany eksperyment, nie jest to laptop dla osób często oglądających filmy czy grających na komputerze. Jednak użytkownicy laptopów, którzy mają dość plątaniny kabli na biurku, a komputer używają głównie do pracy powinni być zadowoleni. Ten monitor sprawdzi się też w biurze, hotelu itp. miejscach.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: