APC Back UPS Pro 550

Niedrogi zasilacz awaryjny o rzeczywistej mocy 330 W wykonany w topologii line – interactive.

Jest wysoki i wąski dlatego zajmuje mało miejsca (190 x 91 x 30 mm). Szkielet obudowy wykonany jest ze stalowej blachy a boki z mocnego plastiku. UPS pozwala na szybką wymianę akumulatora, bez konieczności rozkręcania obudowy. Ma też wyświetlacz, który podaje informacje o podstawowych parametrach pracy urządzenia. Tuż obok niego umieszczono przycisk do wyciszania akustycznego alarmu, który uruchamia się gdy zasilacz przechodzi na pracę akumulatorową.

APC Back UPS Pro 550 ma sześć gniazd, z których trzy zapewniają pełną ochronę a pozostałe wyposażone są w filtry antyprzepięciowe. Wyposażony jest też w funkcję automatycznego wyłączania peryferyjnych urządzeń podłączonych do komputera.

Zobacz również:

  • Boże Ciało 2023: zmiana pracy kurierów - najważniejsze informacje

W obudowie UPS-a zamontowano jeden akumulator o pojemności 7 Ah, który wystarczył na ponad 400 sekund pracy komputera pobierającego średnio 220 W. Back UPS Pro 550 okazał się jednym z najbardziej energooszczędnych UPS – ów pobierając tylko 12 W na swoje potrzeby przy w pełni naładowanym akumulatorze. Niestety nie wytwarza na zasilaniu z akumulatora czystej sinusoidy, ale z testowanymi zasilaczami wyposażonymi w aktywny moduł PFC działał bez problemów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: