APC SMX1000I

W skrócie:

Przetestowaliśmy zasilacz UPS APC SMX1000I o mocy pozornej 1000 VA i mocy czynnej 800 W.

Zalety:

  • Wielofunkcyjny panel LCD
  • Bardzo długi czas pracy na akumulatorze
  • Osiem gniazd podtrzymujących napięcie
  • Możliwość pracy pod biurkiem w i w szafie rack

Wady:

  • Wysoka cena
  • Duża masa i gabaryty
  • Brak filtra sieci LAN

Test zasilacza awaryjnego APC SMX1000I o mocy czynnej 800 W, do stacji roboczych i serwerów.

APC SMX1000I
UPS APC SMX1000I należy do grupy uniwersalnych zasilaczy biurowo-serwerowych. Oprócz możliwości działania w pozycji poziomej w serwerowej szafie stelażowej i pionowej pod biurkiem, dzięki dołączonym specjalnym przykręcanym nóżkom, wyróżnia się wyjątkowo wysoką kulturą pracy i jakością wykonania.

Na uwagę zasługuje dwurzędowy, diodowy, wielofunkcyjny wyświetlacz, na którym mogą być przedstawiane wszystkie informacje dotyczące pracy urządzenia.

Zobacz również:

  • Recenzja: GT S 11 1K VA Tower On-Line 1F – UPS nie tylko dla profesjonalistów
  • Jeszcze o tym nie wiesz, ale naprawdę potrzebujesz UPS'a!
APC SMX1000I
Co ciekawe, bez problemu można też dotrzeć to takich informacji serwisowych, jak: statystyki obciążenia, numer seryjny UPS-u, data produkcji, data ostatniego przeglądu, data instalacji baterii i przewidywana data jej wymiany. Można też zerknąć do danych o wewnętrznych testach rozruchowych i aktualnej temperaturze pracy baterii.

O serwerowej naturze UPS-a świadczy aż osiem gniazd podtrzymujących napięcie w standardzie IEC-320 C13. Podczas instalacji, jeszcze przed założeniem przedniego panelu, należy pamiętać o wpięciu w odpowiednie gniazdo przewodów łączących moduł akumulatorów z urządzeniem. Dzięki temu przy długotrwałym przechowywaniu UPS-a moduł baterii nie rozładowuje się i nie zmniejsza pojemności, gdy jest nieużywany.

APC SMX1000I jest też idealnym urządzeniem do ochrony stacji roboczej, wykorzystywanej np. do projektowania w systemach CAD, obróbki grafiki czy montażu filmów. Sprzyja temu nie tylko możliwość postawienia zasilacza pod biurkiem w pionie, ale również wyjątkowo długi czas pracy na baterii – blisko 14,5 minuty przy 70-proc. obciążeniu i ponad 8 minut przy obciążeniu 100%. Dzięki temu można bez problemu np. skończyć rendering grafiki, zanim zaniknie zasilanie.

Szkoda tylko, że w urządzeniu nie zainstalowano filtrów sieci LAN, tym bardziej że UPS jest w stanie bez problemu zasilać wydajne, wieloprocesorowe stacje robocze z kilkoma kartami graficznymi.