APC SMX1000I

W skrócie:

Przetestowaliśmy zasilacz UPS APC SMX1000I o mocy pozornej 1000 VA i mocy czynnej 800 W.

Zalety:

  • Wielofunkcyjny panel LCD
  • Bardzo długi czas pracy na akumulatorze
  • Osiem gniazd podtrzymujących napięcie
  • Możliwość pracy pod biurkiem w i w szafie rack

Wady:

  • Wysoka cena
  • Duża masa i gabaryty
  • Brak filtra sieci LAN

Test zasilacza awaryjnego APC SMX1000I o mocy czynnej 800 W, do stacji roboczych i serwerów.

APC SMX1000I

UPS APC SMX1000I należy do grupy uniwersalnych zasilaczy biurowo-serwerowych. Oprócz możliwości działania w pozycji poziomej w serwerowej szafie stelażowej i pionowej pod biurkiem, dzięki dołączonym specjalnym przykręcanym nóżkom, wyróżnia się wyjątkowo wysoką kulturą pracy i jakością wykonania.

Na uwagę zasługuje dwurzędowy, diodowy, wielofunkcyjny wyświetlacz, na którym mogą być przedstawiane wszystkie informacje dotyczące pracy urządzenia.

APC SMX1000I

Co ciekawe, bez problemu można też dotrzeć to takich informacji serwisowych, jak: statystyki obciążenia, numer seryjny UPS-u, data produkcji, data ostatniego przeglądu, data instalacji baterii i przewidywana data jej wymiany. Można też zerknąć do danych o wewnętrznych testach rozruchowych i aktualnej temperaturze pracy baterii.

O serwerowej naturze UPS-a świadczy aż osiem gniazd podtrzymujących napięcie w standardzie IEC-320 C13. Podczas instalacji, jeszcze przed założeniem przedniego panelu, należy pamiętać o wpięciu w odpowiednie gniazdo przewodów łączących moduł akumulatorów z urządzeniem. Dzięki temu przy długotrwałym przechowywaniu UPS-a moduł baterii nie rozładowuje się i nie zmniejsza pojemności, gdy jest nieużywany.

APC SMX1000I jest też idealnym urządzeniem do ochrony stacji roboczej, wykorzystywanej np. do projektowania w systemach CAD, obróbki grafiki czy montażu filmów. Sprzyja temu nie tylko możliwość postawienia zasilacza pod biurkiem w pionie, ale również wyjątkowo długi czas pracy na baterii – blisko 14,5 minuty przy 70-proc. obciążeniu i ponad 8 minut przy obciążeniu 100%. Dzięki temu można bez problemu np. skończyć rendering grafiki, zanim zaniknie zasilanie.

Szkoda tylko, że w urządzeniu nie zainstalowano filtrów sieci LAN, tym bardziej że UPS jest w stanie bez problemu zasilać wydajne, wieloprocesorowe stacje robocze z kilkoma kartami graficznymi.