AS-LH283AN

Asarto AS-LH283AN mile zaskakuje jakością wykonania i wydajnością.

Pomimo tego, że producent deklaruje jego wydajność na 1500 stron, to w testach uzyskał lepszy wynik umożliwiając wydrukowanie 2583 stron (średni wynik trzech tonerów). Lepszy był tylko toner Black Pointa LBPPH83A, ale Asarto i tak wygrało z nim pod względem kosztów druku pozwalając na wydrukowanie jednej strony za 3 grosze. Oferuje najniższe koszty eksploatacji wśród zamienników do drukarki HP za co otrzymał wyróżnienie „Najlepsza opłacalność”.

Kartridż z tonerem jest doskonale zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu. Jest równie dobrze zapakowany jak oryginalna kaseta HP. Oprócz standardowej ochrony przed wysypywaniem się tonera jest też osłona bębna światłoczułego i dodatkowe elementy zabezpieczające ruchome elementy. Na pudełku umieszczono wyraźne informacja do jakich drukarek pasuje, producent podaje też deklarowaną wydajność i informacje jaki wkład zastępuje (HP CF283A). Wszystkie elementy wkładu są starannie wykonane, a po rozpakowaniu nie miał żadnych śladów używania, czy zabrudzeń. Potwierdza to informację jaka otrzymaliśmy od producenta, że jest wykonany z nowych elementów. Montaż w drukarce nie sprawia żadnego problemu, podobnie jak drukowanie, które odbywało się z pełną prędkością urządzenia.

Wydajność tonera jest bardzo dobra, jego cena również a jakość wydruków nie odstaje od średniej. Gradienty nie są tak pełne i płynne jak wkładu Black Pointa, ale czcionki i szczegółowość są w porządku. W subiektywnej ocenie jakości wydruku Asarto AS-LH283AN uzyskało ocenę 7/10 pkt, także do codziennej pracy jakość wydruków jest w zupełności wystarczająca. Dla porównania tonery regenerowane przeważnie otrzymują notę 4 - 5 pkt.