ASRock B360M-HDV

Jedna z najtańszych na rynku płyt głównych, wyposażonych w chipset B360. Konstrukcja w formacie mATX posiada wszystko, co potrzebne do budowy prostego komputera na budżetowych jednostkach Intela.

Płyta ASRock B360M-HDV została skonstruowana z myślą o obsłudze procesorów Intel 8-mei i 9-tej generacji na podstawce LGA 1151. Sekcja zasilania ma wytrzymać do 95W na procesorze.

Czarne PCB kryje między innymi 2 sloty pamięci DDR4, obsługujące kości o maksymalnej częstotliwości taktowania na poziomie 2666 MHz i pojemności do 32 GB. Ponadto producent zaprojektował pojedyncze gniazdo PCIe x16 na kartę graficzną oraz 2 gniazda rozszerzeń PCIe x1.

Dyski mogą zostać zainstalowane z wykorzystaniem 6 wtyków SATA3 i jednego złącza M.2 obsługującego zarówno interfejs SATA jak i PCIe.

Stosunkowo skromny panel złącz obejmuje dwa wtyki USB 2.0, dwa wtyki USB 3.0 i dwa USB 3.1. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika oddano pakiet wyjść wideo zawierający pojedyncze gniazda DVI, D-Sub oraz HDMI. Standardowo nie zabrakło 3 wtyków audio, wtyku Ethernet, a także gniazda PS2.