ASUS Bamboo U33J

Jedna z ładniejszych konstrukcji ASUSA, z chromowanymi i drewnianymi dodatkami. Laptop wyposażony jest w dwurdzeniowy procesor Intela Core i5 430M i dwie karty graficzne: Intela GMA HD i NVIDII GeForce 310M. Dzięki technologii Optimus potrafi się pomiędzy nimi przełączać bez ingerencji użytkownika. Na baterii działa prawie 10 godzin do tego jest poręczny bo ma nieduży 13,3 calowy ekran i waży 2 kg. To konstrukcja dla osób lubiących pracować na wyjazdach.

Jedna z ładniejszych konstrukcji ASUSA, z chromowanymi i drewnianymi dodatkami. Laptop wyposażony jest w dwie karty graficzne: Intela GMA HD i NVIDII GeForce 310M. Dzięki technologii Optimus potrafi się pomiędzy nimi przełączać bez ingerencji użytkownika. Na baterii działa prawie 10 godzin do tego jest poręczny bo ma nieduży 13,3 calowy ekran i waży 2 kg. To konstrukcja dla osób lubiących pracować na wyjazdach.

Obudowa

Pokrywę chroniącą matrycę wykończono drewnem bambusowym, a jej wnętrze wykonano z aluminium (obudowa klawiatury) i bambusa (podpórka pod nadgarstki). Drewno to „ciepły” materiał, przyjemnie oprzeć na nim dłonie, a całość jest stylowa i wpada w oko. Laptop wyposażono w wygodną klawiaturę z szeroko rozstawionymi klawiszami o długości 29,5 i szerokości 10,5 cm. Ekran o 13,3-calowej przekątnej jest równomiernie podświetlony (89% - wynik uśredniony), ma przyzwoite kąty widzenia i błyszczącą powłokę.

Wydajność

Procesor Intel Core i5 430M o prędkości 2,26 GHz dzięki technologii Turbo Boos może pracować z wyższą częstotliwością 2,53 GHz. Ma dwa rdzenie, które w połączeniu z zewnętrzną kartą graficzną NVIDIA GeForce 310M dobrze spisują się w codziennych zastosowaniach. W grach ta konfiguracja wypada słabo (wynik 3305 pkt w teście 3DMark06), ale i tak o wiele lepiej niż laptopy ze zintegrowaną kartą graficzną Intel GMA HD.

Na uwagę zasługuje dobre wyposażenie: szybki adapter WLAN (a/g/n), Bluetooth 2.0, gniazdo HDMI, trzy porty USB, w tym jeden USB 3.0, i 640-gigabajtowy twardy dysk. ASUS Bamboo U33J korzysta z technologii NVIDIA Optimus. To wygodna alternatywa dla wcześniejszej technologii HybridPower, która wymagała ręcznego przełączania między zintegrowaną a zewnętrzną kartą graficzną. Obecnie odbywa się to bez ingerencji użytkownika i na tyle inteligentnie, że np. w teście PCMark Vantage, który sprawdza wydajność pracy z aplikacjami biurowymi, zewnętrzna karta graficzna jest wyłączona, a gdy przechodzi do testu obróbki materiałów multimedialnych, automatycznie uruchamia się szybsza, zewnętrzna karta graficzna. Technologia ta znajduje zastosowanie nie tylko w grach, ale również gdy oglądasz filmy, edytujesz materiały multimedialne, a nawet przeglądasz strony internetowe z filmami.

Praca na baterii

Komputer intensywnie wykorzystywany potrafi pracować prawie 7 godzin (413 minut w teście MobileMark 2007 – Productivity). W mniej obciążającym teście Readera (MobileMark 2007) działał ponad 8 godzin.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: