ASUS EeeTop ET2002T-B0107

Zalety:

  • Dotykowy ekran
  • Niski pobór prądu
  • Cicha praca

Wady:

  • Wysoka cena

Jeden z pierwszych komputerów all in one wykorzystujący dwurdzeniowy procesor Intela Atom 330 i platformę ION NVIDII. Taka konfiguracja okazuję się wystarczająca do codziennych zastosowań, a jednocześnie jest cicha i nie pobiera dużo prądu. Komputer wyposażony jest też w dodatkowe gniazdo HDMI IN, do którego możemy podłączyć konsole. Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7.

Ten komputer typu all in one dzięki platformie ION NVIDII przekracza ramy dotychczasowych konfiguracji opartych na jednordzeniowym procesorze Atom i chipsecie Intela. Wykorzystanie szybszej platformy NVIDII i dwurdzeniowego Atoma to istotna zmiana, pozwalająca na szybszą pracę z nowymi systemami, zapewnia też wygodę codziennej pracy z bardziej zaawansowanymi aplikacjami np. do edycji zdjęć.

Nie oczekuj jednak wiele, bo co prawda filmy o wysokiej rozdzielczości dzięki technologii Pure Video obejrzysz, jednak do wymagających gier ta konfiguracja się nie nadaje. Jeżeli jednak szukasz energooszczędnej, prostej w obsłudze i cichej konfiguracji do pracy to ASUS EeeTop ET2002T-B0107, spełni twoje oczekiwania. Co istotne, dobrze radzi sobie z Windows 7, który jest standardowo instalowanym systemem.

Na uwagę zasługuje też dobrej jakości matryca o przekątnej 20 cali, która pracuje z nominalną rozdzielczością 1600x900 pikseli. Jest to dotykowy ekran, który możemy obsługiwać za pomocą palca, bez konieczności używania myszy.

Zastosowanie

Procesor Atom 330, najnowszy z tej serii, został wyposażony w dwa rdzenie, co w połączeniu z technologią HyperThreading sprawia, że możemy przetwarzać do 4 wątków jednocześnie. W porównaniu z platformą Intela z jednordzeniowymi Atomami w codziennych zastosowaniach uzyskany przyrost wydajności będzie odczuwalny, ale w konkurencji z Core 2 Duo dwurdzeniowy Atom i platforma ION NVIDII przegrywają.

Zastosowanie platformy ION znacznie poszerzyło możliwości tego komputera, który dzięki technologii PureVideo będzie w stanie płynnie odtworzyć filmy w wysokiej rozdzielczości. Praca z bardziej wymagającymi aplikacjami do edycji zdjęć jest również szybsza w czym wydatnie pomaga dwurdzeniowy Atom i 2 GB wbudowanej pamięci RAM. Do łączenia z Internetem wykorzystać możemy gigabitowy port LAN lub kontroler Wi-Fi. Oprócz tego nowy Eee Top posiada wbudowaną kamerę internetową o rozdzielczości 1.3 mpix, i czytnik kart pamięci.

Komputer wyposażono również w pojemny (jak na net topy, które przeważnie oferują dyski o pojemności 160 GB) 250 GB twardy dysk Segate Momentus 5400.6 (ST9250315AS).

Niestety za możliwości najnowszej platformy NVIDII i dwurdzeniowego procesora przyjdzie nam więcej zapłacić.