ASUS G73JH

Pełne wsparcie dla DX 11, szybki procesor, nowoczesna karta graficzna czy niebanalna stylistyka to tylko niektóre z zalet tego laptopa. ASUS G73JH to cichy zabójca niesamowitego AlienWare M15x, od którego jest wydajniejszy w grach, cichszy i co najważniejsze - ponad dwukrotnie tańszy. Z pewnością to jeden z najlepszych notebookow dla gracza 2010 roku.

Laptop nie musi błyszczeć czy też świecić się jak choinka w Boże Narodzenie, aby zwrócić na siebie uwagę. Taki właśnie jest laptop ASUS G73JH, którego stylistyka nawiązuje do bombowca F-117 Nighthaw klasy stealth. Komputer utrzymany jest w czarnej stylistyce, a wykończony aksamitnym w dotyku materiałem sprawiającym, że na laptopie nie są tak widoczne odciski palców. ASUS G73JH to sporych rozmiarów komputer, którego grubość wacha się od niecałych dwóch do prawie sześciu centymetrów. Laptop wyposażony jest w 17,3-calową matrycę, akumulator o pojemności 5000 mAh (na baterii działa ok. godziny) i waży niecałe 4 kg.

Do konstrukcji obudowy nie można mieć najmniejszych zastrzeżeń. Wykonana z dbałością o każdy detal, jest odpowiednio sztywna, a zwężający się ku przodowi profil sprawia, że wygląda agresywnie i dynamicznie. ASUS G73JH nawet obciążony okazuje się dużo cichszy od typowych komputerów do grania. Pod tym względem znacznie wyprzedza droższą konstrukcje Della AlienWare M15x, który potrafi narobić sporo szumu. ASUS G73JH zaprojektowano tak, aby ciepłe powietrze było wyprowadzane z tyłu komputera.

Matryca

Zastosowany w ASUS G73JH ekran o przekątnej 17,3 cali pracuje z rozdzielczością 1920x1080 pikseli. Co istotne, ma szerokie kąty widzenia a wysoka rozdzielczość sprawia, że możemy komfortowo pracować z kilkoma otwartymi okienkami czy oglądać filmy FullHD. Co istotne, cechuje się ona szerokimi kątami widzenia i bardzo dobrym kontrastem (955:1).

Podzespoły

Szybki czterordzeniowy procesor i najwydajniejsza jednoprocesorowa karta graficzna ATI Radeon HD 5870 to mocny tandem, gotowy stawić czoło najbardziej wymagającym grom komputerowym. Co istotne, zastosowany w ASUS G73JH układ graficzny posiada pełne wsparcie dla biblioteki DX 11.

ASUS G73JH to jak do tej pory jedna z najmocniejszych konfiguracji dla graczy z jednoprocesorowym układem graficznym. Tezę tę potwierdzają wyniki testów 3DMark06 - 12976 pkt. i 3DMark Vantage – 8054 pkt. Dla porównania, znacznie droższy notebook AlienWare M15x w teście 3DMark Vantage uzyskał wynik 5856 pkt. Takie gry jak S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat (DX11), FarCry 2 (DX10) działają bez problemów z maksymalnymi ustawieniami w rozdzielczości 1980x1080 pikseli. Nawet Crysis w DX 10 i detalami ustawionymi na wysokie działa z prędkością powyżej 20 kl/s.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: