ASUS G73JW

Niezwykła konfiguracja ASUSA, któremu udało się skonstruować notebook praktycznie idealnie odpowiadający oczekiwaniom graczy. Model ten, przy całej swojej doskonałości, jest oferowany w przystępnej cenie – naszym zdaniem megahit. Pełna obsługa DX11, szybki procesor, nowoczesna karta graficzna i niebanalna stylistyka to tylko niektóre jego zalety. Mimo nieprzeciętnej wydajności ASUS pracuje prawie bezgłośnie, a przecież korzysta z najnowszych i najszybszych podzespołów.

Niezwykła konfiguracja ASUSA, któremu udało się skonstruować notebook praktycznie idealnie odpowiadający oczekiwaniom graczy. Model ten, przy całej swojej doskonałości, jest oferowany w przystępnej cenie – naszym zdaniem megahit. Pełna obsługa DX11, szybki procesor, nowoczesna karta graficzna i niebanalna stylistyka to tylko niektóre jego zalety.

Obudowa

Stylistyka laptopa jest także wyjątkowa - nawiązuje do bombowca F-117 Nighthawk klasy Stealth. Dominuje kolor czarny, a materiał obudowy jest aksamitny w dotyku. Ostre kształty dodatkowo podkreślają, że jest to „rasowa” maszyna dla graczy. Ekran o 17,3-calowej przekątnej działa w rozdzielczości Full HD (1920x1080), co stawia nie lada wyzwanie przed sprzętem. Mimo nieprzeciętnej wydajności ASUS pracuje prawie bezgłośnie, a przecież korzysta z najnowszych i najszybszych podzespołów. Pod tym względem znacznie wyprzedza dużo droższego Dell Alienware’a M17x, który potrafi narobić sporo szumu. Całość zaprojektowano tak, aby ciepłe powietrze było wyprowadzane z tyłu komputera.

Wydajność

Szybki 4-rdzeniowy procesor Intela Core i7 720QM i wydajna nowoczesna karta graficzna NVIDII GeForce GTX 460M to mocny duet, gotowy stawić czoła najbardziej wymagającym grom. Niestety, tylko w niższych rozdzielczościach, co potwierdzają wyniki testów w grze Crysis, w której laptop uzyskał wynik 24 kl./s z detalami ustawionymi na UltraHigh i włączoną biblioteką DirectX 10 (rozdzielczość 1280x960 pikseli). W pełnej rozdzielczości ekranu takie gry, jak Crysis (DirectX 10), Alien vs Predator (DirectX 11), Lost Planet 2 (DirectX 11), uzyskują wyniki poniżej 15 kl./s (maksymalna liczba szczegółów).

Praca na baterii

Akumulator o pojemności 5200 mAh wystarcza na ponad dwie godziny niezbyt intensywnej pracy z laptopem (przeglądanie stron, dokumentów). Laptop waży ok. 4 kg, lecz dla graczy większa waga nigdy nie stanowiła problemu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: