ASUS M4A88TD-M/USB3

ASUS M4A88TD-M/USB3 to nowoczesna płyta główna z podstawką AM3 , wykonana w formacie micro-ATX. Płyta korzysta z bardzo udanego chipsetu ze zintegrowaną grafiką oraz oferuje użytkownikowi szereg zaawansowanych możliwości.

ASUS M4A88TD-M/USB3 to płyta do procesorów AMD z podstawką AM3. Można na niej instalować wszystkie najnowsze procesory tej firmy , także sześciordzeniowe o TDP do 140 W. Na płycie zainstalowano cztery gniazda do modułów DDR3 o maksymalnej łącznej pojemności do 16 GB i częstotliwości pracy do 2000 MHz w trybie oc.

Płyta korzysta z nowoczesnego chipsetu AMD. Mostek północny AMD 880G oferuje pełne wsparcie dla najnowszych rozwiązań a także dobry, zintegrowany układ graficzny Radeon HD 4250. Układ ten może samodzielnie zająć się wyświetlaniem i przetwarzaniem obrazu , ale także współpracować z kartą graficzną w złączu PCI-Express x16 w trybie Hybrid CrossFireX.

Na płycie umieszczono jedno gniazdo PCI-Express x16, dwa PCI-Express x1 i jedno PCI. Mostek południowy AMD SB850 wspiera od razu najnowsze złącze do napędów: SATA 6 Gb/s. Na płycie umieszczono sześć odpowiednich gniazd. Dzięki układowi VIA VT6415 możemy też podłączyć dwa napędy PATA.Na tylnym panelu płyty znajdziemy: gniazdo PS2, sześć mini-jack, RJ45, cztery USB 2.0, dwa USB 3.0, optyczne SPDIF, D-Sub, DVI i HDMI. Za dźwięk opowiada układ Realtek ALC892 a za sieć Realtek RTL8111E.

Sekcja zasilania dysponuje pięcioma fazami i jest w stanie podołać wszystkim układom AMD. Słabszą stroną płyty jest system chłodzenia złożony z dwóch radiatorów na chipsecie – podczas pracy elementy płyty nagrzewają się dość mocno. Niezłe jest za to rozłożenie elementów płyty – brak tutaj miejsc do większych konfliktów pomiędzy podzespołami.

Asus przyzwyczaił nas do dopracowanych BIOSów i testowana płyta nie stanowi tutaj wyjątku. Bardzo dużo funkcji, odpowiednie zakresy ustawień i uporządkowanie spodobają się każdemu. Umieszczono tutaj funkcję odblokowywania nieczynnych rdzeni procesora, działającą bardzo sprawnie. Podkręcać można nie tylko ręcznie, ale i automatycznie. Dostępna jest funkcja CPU Level Up. Użytkownik może podkręcić także zintegrowany układ graficzny. Nie zabrakło zapisywanie profili ustawień i systemu Express Gate.

Na samej płycie umieszczono przycisk MemOK do sprawdzania zgodność modułów RAM z płytą i Core Unlocker do odblokowywana rdzeni procesora.

Podczas testów nie było żadnych niespodzianek – płyta działa wydajnie, stabilnie i sprawnie. ASUS M4A88TD-M/USB3 to bardzo ciekawa i nowoczesna płyta AM3. Jej użytkownik będzie na pewno zadowolony , dostaje bowiem dużo funkcji, możliwość podkręcania, bardzo dobre wykonanie i wsparcie dla najnowocześniejszych rozwiązań.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: