ASUS M50VC-AP077C

Zalety:

  • ombo Blu-ray
  • Złącza HDMI i eSATA
  • System Express Gate
  • Długi czas pracy na baterii

Wady:

  • Przeciętna szybkość pracy

Bardzo multimedialny notebook w bardzo dobrej cenie.

Wiele razy pisaliśmy już o laptopach umożliwiających sprawną obsługę multimediów, także wideo w wysokiej rozdzielczości, ale testowany ASUS M50VC w konfiguracji AP077C sprzedawanej wyłącznie przez sieć H&B Notebooks jest pierwszym modelem w cenie poniżej 3 tys. zł w naszym rankingu wyposażonym w napęd combo Blu-ray (czytnik BD i nagrywarka DVD). Mieliśmy już do czynienia z modelami nieznacznie przekraczającymi ten pułap cenowy, np. Acerem TravelMate 5530G czy Sony VAIO VGN-FZ31M, ale to właśnie ASUSOWI przypadł tytuł pioniera Blu-ray wśród przetestowanych tanich maszyn.

Dzięki czytnikowi płyt BD, układowi graficznemu GeForce 9300M GS oraz odtwarzaczowi WinDVD 8 wspierającemu sprzętowe dekodowanie wideo przez GPU, na M50VC bez trudu możesz odtwarzać filmy HD. Jednak ze względu na mały ekran o standardowej rozdzielczości 1280x800 pełnię doznań uzyskasz dopiero na zewnętrznym wyświetlaczu. Na szczęście nie zapomniano o wyjściu HDMI, podobnie jak S/PDIF dla tych, których nie zadowoli dźwięk z wbudowanych głośników Altec-Lansing.

W ogóle dostępne interfejsy są dużym plusem ASUSA: gdy wewnętrzny dysk 320 GB ci nie wystarczy na multimedia, możesz podłączyć zewnętrzny magazyn do jednego z 4 portów USB lub szybkiego gniazda eSATA. Do dyspozycji jest też stary, dobry FireWire czy gigabitowy LAN istotny dla posiadaczy sieciowych magazynów danych. Obsługę multimediów ułatwia panel dotykowy, który oprócz standardowej funkcjonalności pełni rolę klawiszy sterowania odtwarzaniem. Niestety, funkcja multimedialna touchpadu często włącza się po przypadkowym naciśnięciu palcem we "wrażliwym" miejscu panelu, co początkowo może irytować. Na szczęście wszystko można dopasować w oknie ustawień urządzenia.

Szybkość działania M50VC nie należy do najwyższych, ale dzięki dość długiemu czasowi pracy na baterii (prawie 3,5 godziny) ogólna wydajność ASUSA okazała się wystarczająca na zmieszczenie się w pierwszej dziesiątce najmocniejszych tanich maszyn. Natomiast bogate wyposażenie pozwoliło M50VC zająć trzecie miejsce w rankingu modeli ekonomicznych.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier