ASUS Transformer 3 Pro

ASUS Transformer 3 Pro to urządzenie 2 w 1, czyli staje się na zawołania tabletem lub laptoptem. Co może skłonić do jego zakupu?

W skrócie:

ASUS Transformer 3 Pro to urządzenie 2w1, które dysponuje dobrym wyświetlaczem i podzespołami. Duży minus za baterię.

Zalety:

  • Mocne podzespoły
  • Dobry wyświetlacz
  • Pojemny dysk SSD
  • Wygodna nóżka

Wady:

  • Czas pracy baterii

ASUS Transformer 3 Pro w każdej postaci ma wyświetlacz o przekątnej 12,6”, pokazujący obraz o rozdzielczości 2880×1920 pikseli (w proporcjach 3:2, gęstość 275ppi). Jego elegancka obudowa została wykonana ze stopu aluminium i magnezu, ma jedynie 8,35 mm grubości. Został wyposażony w dwurdzeniowy procesor Intel Core i7 6500U (2.5-3.1 GHz) z chipem Intel HD Graphics 520 oraz aż 8GB pamięci RAM LPDDR3. Może także pochwalić się świetnym aparatem 13 Mpix oraz kamerką 12 Mpix. Zintegrowana nóżka zapewnia stabilność podczas używania urządzenia w pozycji stojącej. Umożliwia to bezstopniowy zawias o kącie rozwarcia do 155°.

Ponieważ ASUS Transformer 3 Pro ma pełnić rolę nie tylko tabletu, ale i laptopa, zaopatrzono go w dysk SSD o pojemności 512 GB. Niestety, akumulator pozostawia wiele do życzenia - przy oglądaniu filmów lub graniu w gry jego żywotność wynosi przeciętnie 4-5 godzin, tak więc do bardziej wymagających zadań lepiej podłączyć go do źródła zasilania. Cóż, po sprzęcie tej klasy i za tą cenę można oczekiwać czegoś lepszego.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra będzie miał mocnego konkurenta! Asus ROG Phone 7 z oficjalną datą premiery