ASUS Transformer Infinity TF700T

ASUS Transformer Infinity TF700T to ulepszona wersja tabletu Transfer Prime. Infinity wyposażony jest w ekran pracujący w wyższej rozdzielczości i nowoczesną platformę Nvidii Tegra 3 w najwydajniejszej odsłonie. To rasowy tablet dla graczy i entuzjastów.

Obudowa

ASUS Transformer Infinity TF700T składa się z dwóch części: tabletu z dotykowym ekranem i stacji dokującej z klawiaturą. Całość tworzy urządzenie będące połączeniem tabletu i netbooka. Waży nieco ponad kilogram (1,13 kg) co jak na tego typu tablety jest dosyć niską waga. Co istotne niemal w całości obudowa wykonana jest z mocnego aluminium, plastyk zastosowano jedynie tam gdzie nie było innego wyjścia, czyli w miejscach umieszczenia anten do GPS-u. Sam tablet jest bardzo cienki (niecałe 8,5 mm) a razem z klawiaturą w najgrubszym miejscu ma zaledwie 2 cm.

ASUS Transformer Infinity TF700T

ASUS Transformer Infinity TF700T

Tablet wyposażony jest w przycisk do uruchamiania urządzenia i dwa do regulacji głośności. Ich wielkość nie jest zbyt duża, ale wygodnie się z nich korzysta. Do dyspozycji mamy też gniazdo micro HDMI, czytnik kart pamięci MicroSD i gniazdo 3,5 mm do podłączania słuchawek. Na dole tabletu zamontowano interfejs urządzenia i otwory do mocowania tabletu do stacji dokującej. W dołączanej klawiaturze zamontowano jedno pełnowymiarowe gniazdo USB 2.0, czytnik kart pamięci SD i dodatkowe gniazdo z wyprowadzonym interfejsem.

Zobacz również:

  • 5 najlepszych smartfonów do gier w 2022 roku
  • Assassin's Creed Infinity - Ubisoft rozwiewa marzenia i ucina domysły. Kiedy premiera i czym będzie Infinity?

Klawiatura to klasyczna konstrukcja "wyspowa" z niewielkimi i szeroko rozstawionymi przyciskami. Tuż pod nią znajduje się touchpad o wymiarach 8 x 3,5 cm, który wyposażony jest w dwa przyciski wydzielone z tabliczki dotykowej.

ASUS Transformer Infinity TF700T

ASUS Transformer Infinity TF700T

Ekran

Zastosowany w tym tablecie ekran IPS+ o przekątnej 10,1 cali jest po prostu genialny. Ma szerokie kąty widzenia i wysoką jak na tablety rozdzielczość 1920x1200 pikseli! Co sprawia, że wyświetlane informacje są czytelne a czcionki, ikonki wyglądają super. Kąty widzenia są ogromne a pojemnościowy system pozycjonowani dotyku działa szybko i precyzyjnie. To godna alternatywa dla ekranu montowanego w nowym tablecie Appla ekranu o rozdzielczości 2048x1536 pikseli.

Platforma

Asus Transformer Infinity TF700T wykorzystuje nowoczesną platformę NVIDII Tegra 3, w skład której wchodzi czterordzeniowy procesor Quad-core ARM Cortex A9 o prędkości 1,6 GHz i 12- rdzeni akcelerator grafiki GeForce. W praktyce to najsilniejsza konfiguracja Tegry 3 i w grach spisuje się wyśmienicie. Sam tablet działa też bardzo szybko, jeżeli chodzi o otwieranie stron internetowych czy tez pracy z programami.

ASUS Transformer Infinity TF700T

ASUS Transformer Infinity TF700T

Wnioski

Asus Transformer Infinity TF700T to bardzo dobry tablet, który może zastąpić netbooka oferując przy tym większe możliwości. Szkoda tylko że jest tak drogi.