ASUS VP278H

Zalety:

  • wysoki kontrast
  • autorskie technologie optymalizacji obrazu
  • redukcja migotania obrazu
  • ASUS GamePlus

Wady:

  • na czarnym tle czasem pojawiają się jasne smugi

ASUS VP278H to monitor dedykowany graczom. Jakimi funkcjami może zachęcić do zakupu?

ASUS VP278H to 27-calowy monitor gamingowy, z matowa matrycą TN. Pokazuje obraz w natywnej rozdzielczości Full HD, czyli 1920x1080 pikseli w proporcjach 16:9. Jasność wynosi 300 cd/m2. Model ten cechuje się wysokim współczynnikiem kontrastu 100,000,000:1 oraz czasem reakcji 1 ms, co powinno eliminować cienie i smużenie, zapewniając płynne odtwarzanie plików wideo. Zastosowano w nim autorskie technologie ASUS SplendidPlus i VivdPixel, dostosowujące kolory, jasność, kontrast i ostrość, dzięki czemu jest w pełni zoptymalizowany do wyświetlania najwyższej jakości obrazu. Jednak gdy ekran robi się czarny, np. podczas loadingu poziomów, wówczas można dostrzec na nim jasne smugi. Nie ma więc pełnej, głębokiej czerni. W samych grach nie powinno to przeszkadzać, jednak wato odnotować to zjawisko. Technologia ASUS Flicker-Free, certyfikowana przez TÜV Rheinland, została zaprojektowany tak, by redukować migotanie obrazu i zapewnić wygodne oglądanie. Minimalizuje szkodliwe efekty długotrwałej pracy przed monitorem.

W ASUS VP278H specjalnie pod kątem graczy zastosowano autorskie rozwiązanie ASUS GamePlus z funkcją nakładki na celownik i minutnikiem, co znacznie pomaga w shooterach. Dostępnych jest osiem trybów wyświetlania obrazu: sRGB/Sceneria/Kino/Standardowy/Tryb nocny (Night View)/Tryb gry (Game)/Reading Mode/Darkroom Mode, co umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie obrazu do potrzeb. W obudowie znalazły się dwa głośniki stereo o mocy 2W RMS każdy. Znajdziemy tam także dwa porty HDMI i D-sub oraz wejście mini-jack 3,5 mm.

Podsumowując: ASUS VP278H to bardzo solidny model, który pozwoli na godziny zabawy bez nieprzyjemnego uczucia zmęczonych oczu. W tym zakresie cenowym ciężko znaleźć coś lepszego.