ASUS VP28UQG

Zalety:

  • jakość obrazu 4K
  • technologie poprawy obrazu
  • funkcje gamingowe
  • technologie dbające o wzrok

Wady:

  • matryca TN

ASUS VP28UQG monitor gamingowy, wyposażony w 28-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Czy warto go nabyć?

ASUS VP28UQG to monitor gamingowy 4K. Jego rozdzielczość to 3840x2160 pikseli przy gęstości 157 PPI oraz jasności 300cd/m2. Należy jednak pamiętać, że używa matrycy TN, dlatego kąty widzenia to 170°/160°, a jakość obrazu i kolorystyki może się różnić w zależności od tego, pod jakim katem się patrzy. W monitorze tego typu czas reakcji powinien być jak najniższy i jest dobrze - wynosi on 1 ms, a częstotliwość odświeżania to 60 Hz. Dzięki temu monitor ASUS powinien całkowicie eliminować efekty rozmazywania i smużenia, a technologia Adaptive-Sync ma za zadanie eliminować rozchodzenie się obrazu i nierówności prędkości klatkowej, zapewniając lepszą płynność gry, wpływa także korzystnie na oglądane treści multimedialne.

Oprócz tego monitor oferuje funkcje zaimplementowane specjalnie dla graczy - klawisz skrótu GamePlus daje dostęp do ulepszeń umożliwiających wyciągnięcie więcej przyjemności z gry. Są to między innymi Licznik FPS, Crosshair (Celownik), Timer, Display Allignment (Wyrównanie ekranów). A wszystkim użytkownikom posłuży technologia Flicker-free - ma zmniejszać migotanie, aby minimalizować nadwyrężenie wzroku i inne szkodliwe skutki, które pojawiają się przy długich sesjach przed monitorem. Technologia ASUS Ultra-Low Blue Light redukuje ilość szkodliwego niebieskiego światła, emitowanego przez monitor ASUS VP28UQG. Można w łatwy sposób otworzyć menu ustawień filtra i wybierać spomiędzy czterech różnych opcji poprzez menu OSD. W obudowie ASUS VP28UQG znajdziemy dwa wejścia HDMI (v2.0) i jeden DisplayPort 1.2.

Podsumowując: jak na cenę, ASUS VP28UQG prezentuje doskonałą jakość. Jeśli chcesz cieszyć się obrazem 4K przy grach oraz multimediach - to jest to!