ASUS ZenFone 6

Tani flagowiec z obracanym aparatem głównym

ASUS lubi zaskakiwać, a ZenFone 6 jest idealnym tego przykładem. Gdy tajwański producent kilka lat temu wchodził na rynek smartfonów nikt nie dawał mu wielkich szans. Tymczasem ASUS znalazł swój sposób na przetrwanie i radzi sobie coraz lepiej.

ASUS ZenFone 6

ZenFone 6 wyposażony został w konstrukcję NanoEdge charakteryzującą się szklanym frontem i minimalizacją ramek do granic możliwości. Zaskakujący jest również obracany aparat fotograficzny o rozdzielczości 48 MP. Kolejnym elementem, dzięki któremu ASUS wyróżnia się spośród konkurencji jest gigantyczny akumulator o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem w technologii Quick Charge 4.0.

Smartfon pracuje pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 855, który wspierany jest przez 6 GB pamięci operacyjnej i 64 GB wbudowanej pamięci masowej. Ekran zastosowany w ZenFone 6 to 6,4 calowy wyświetlacz typu IPS o rozdzielczości Full HD+.

ASUS zadbał również o obecność niezwykle popularnego modułu NFC. Urządzenie posiada także funkcję Dual SIM oraz czytnik kart pamięci w formacie microSD. Niestety ze względu na charakterystyczną konstrukcje z obracanym aparatem głównym, który pełni również funkcję kamerki do selfie ASUS ZenFone 6 nie jest wodoodporny.

Miłym akcentem jest obecność etui oraz zestawu słuchawkowego w zestawie.