AT Compus Alivio 43G-6600VP

Zalety:

  • Cicha praca

Wady:

  • słaby zasilacz
  • Przeciętna wydajność w grach

Konfiguracja ta lepiej spisuje się w zastosowaniach biurowo multimedialnych niż w grach, lecz przy obniżeniu poziomu detali i zmniejszeniu rozdzielczości obrazu możemy liczyć na w miarę komfortową rozgrywkę.

Komputer bazuje na czterordzeniowym procesorze Intela ze starszej serii Core2 Quad Q6600, który dobrze wypada w testach optymalizowanych na procesory wielordzeniowe, niestety większość gier nie potrafi wykorzystać czterech rdzeni. Karta graficzna oparta na układzie NVIDII GeForce 9600 GT również nie należy do najszybszych, to model kierowany do mniej wymagających graczy.

Wnętrze

Obudowa to konstrukcja podobna do wykorzystywanej w komputerze Adaxa BRAVO VHPD5300. Wyposażona jest w zatrzaskowy system montażu napędów optycznych i tylko dwie wnęki na twarde dyski. Możemy więc zamontować tylko jeden dodatkowy dysk, chociaż płyta główna posiada aż sześć gniazd SATA w tym cztery wolne. Producent mógłby trochę bardziej przyłożyć się do pospinania kabli i przyczepienia ich do obudowy.

Wydajność

Komputer pozwala na uruchomienie najnowszych gier, ale te najbardziej wymagające jak np. Crysis wyświetlane są płynnie tylko w rozdzielczości 1024x786 pikseli po zmniejszeniu szczegółowości obrazu do średnich ustawień. W wyższych rozdzielczościach nie uzyskamy odpowiedniej płynności (17-11 kl./s). Konfiguracja wypada dobrze w grze FarCry 2, gdzie w rozdzielczości 1920x1200 pikseli uzyskała prędkość 26 kl./s. oraz w zastosowaniach biurowo multimedialnych uzyskując 6,2 pkt na 10 możliwych do zdobycia.

Komfort pracy

Komputer wyposażony jest aż w sześć gniazd USB z tyłu i kolejne dwa z przodu obudowy. Brakuje natomiast wyprowadzonych gniazd eSATA i HDMI. Całość pracuje dosyć cicho, bo przy minimalnym obciążeniu Compus Alivio 43G-6600VP generuje hałas 32 dB (co nie powinno przeszkadzać nawet w nocy). Przy obciążeniu grami głośność wzrasta tylko do 35 dB. Niestety zastosowany zasilacz to konstrukcja, która nie ciszy się dobrą opinią (Fortron ATX-350PNR). Brakuje w nim chociażby wyjścia zasilającego kartę graficzną, co zmusiło producenta do zastosowania przejściówki ze zwykłego gniazda typu "Molex".