AVerMedia AVerLife Extreme Vision

Zalety:

  • Bardzo dobra jakość odtwarzania materiałów
  • Duża liczba gniazd
  • Możliwości pracy w sieci
  • Praktyczny pilot
  • Wysoka jakość wykonania

Wady:

  • Konieczność dokupienia modułu Wi-Fi
  • Brak miejsca na wewnętrzny dysk twardy

AVerMedia AVerLife Extreme Vision to dobrze wykonany odtwarzacz multimedialny cechujący się znakomita jakością odtwarzania plików oraz brakiem wewnętrznego nośnika danych i wbudowanego modułu sieci bezprzewodowej.

AVerMedia AVerLife Extreme Vision budzi zaufanie już podczas wyjmowanie z pudełka. Producent zadbał o staranne zabezpieczenie sprzętu w czasie transportu. Odtwarzacz wykonano z wysokiej jakości materiałów a jego elementy zostały starannie spasowane. Wszystkie gniazda umieszczono z tylu obudowy. Znalazły się tutaj: HDMI, optyczne SPDIF, komponentowe, kompozytowe video, dwa USB, sSATA i RJ-45 oraz gniazdo zasilania. Gniazda USB pozwalają na podłączenie myszy i klawiatury. Wszystkie złącza zostały czytelnie opisane. Odtwarzacz nie posiada wbudowanego Wi-Fi, ale można dokupić odpowiedni moduł USB. W odtwarzaczu brak miejsca na zainstalowanie wewnętrznego dysku twardego co z jednej strony może być niedogodnością, ale jednocześnie powoduje, że nie potrzebny jest hałaśliwy wentylator. Pliki musza być dostarczane na zewnętrznych nośnikach danych podłączanych przez gniazda USB lub eSATA bądź też bezpośrednio przez sieć. Możliwe jest nie tylko pobieranie plików z nośnika ale i dostęp do internetowych rozgłośni, serwisów i stron takich jak Flickr, Customize, Live365, Google, YouTube, Facebook i innych.

Odtwarzacz pozwala na przeglądanie plików video, audio i zdjęć. Obsługiwane są wszystkie popularne formaty. Menu odtwarzacza jest przejrzyste i łatwe w obsłudze. Czytane są napisy do filmów w postaci plików: SRT, SUB, TXT. Co bardzo ważne nie ma problemu z poprawnym czytaniem polskich znaków regulować można zarówno wielkość wyświetlanej czcionki jak i położenie napisów na ekranie. Jakość odtwarzania wszystkich materiałów stoi na najwyższym poziomie. Pewnym mankamentem może być jedynie dość długi czas wczytywania plików graficznych.

Bardzo ważnym elementem każdego odtwarzacza jest pilot przez którego odbywa się sterowania wszystkimi jego funkcjami. AVerMedia dołącza do swojego urządzenia pilota działającego na podczerwieni. Jakość wykonania tego elementu także jest wysoka. Zaopatrzono go w dużą ilość dobrze rozmieszczonych klawiszy dzięki czemu już po chwili przyzwyczajenie sterowanie nie wymaga ciągłego wyszukiwania odpowiednich przycisków. Jest to o tyle ważne, że nie zostały one podświetlone co mogłoby nastręczać problem z obsługą w zaciemnionych pomieszczeniach.

AVerMedia AVerLife Extreme Vision to wysokiej jakości odtwarzacz o bardzo dobrych parametrach pracy. Wadą jest brak miejsca na wewnętrzny dysk i brak wbudowanego Wi-Fi, ale doskonale rekompensuje to możliwością współpracy z zewnętrznymi źródłami danych. Odtwarzacz charakteryzuje się także wysoką jakością wykonania oraz odtwarzania plików i poprawnym odczytywaniem polskich napisów. Niestety jego cena, choć uzasadniona jakością , jest dość wysoka.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier