Acer 21,5" Nitro VG220Q

Zalety:

  • jakość obrazu Full HD
  • funkcje poprawy obrazu
  • wygodna regulacja

Acer Nitro VG220Qbmiix to monitor niemal całkowicie pozbawiony ramek. A jaki obraz i funkcje może zaoferować?

Acer Nitro VG220Qbmiix to monitor z matrycą IPS o przekątnej ekranu 21,5". Wyświetla obraz w natywnej rozdzielczości Full HD, a konstrukcja ZeroFrame sprawia, że obraz wypełnia cały przód urządzenia. Jasność w monitorze to 250 cd/m2, a częstotlwość odświeżania wynosi 75 Hz. Zastosowano w nim technologię Visual Response Boost z czasem reakcji 1ms, dzięki czemu gra powinna być płynna, a obraz wyraźny. Dba o to także funkcja Radeon FreeSync. Wszystkie ustawienia monitora można dostosować za pomocą oprogramowania Display Widget. W celu ochrony oczu w trakcie długich sesji została zastosowana funkcja redukcji migotania (Flicker free) oraz specjalny filtr światła niebieskiego.

Acer Nitro VG220Qbmiix ma w obudowie dwa wejścia HDMI, a także VGA (D-sub). Szkoda, że zabrakło USB, ale nie jest to jakaś wada, która mogłaby go dyskwalifikować. Dysponuje dwoma wbudowanymi głośnikami o mocy 2 W. Model ten ma charakterystyczną, trójnożną podstawę. Można regulować nachylenie wyświetlacza w zakresie od -5 do 20°. Kolejną niewątpliwą zaletą jest cena tego monitora.

Podsumowując: Acer Nitro VG220Qbmiix to monitor uniwersalny, który doskonale nadaje się do grania, jak i pracy biurowej, przeglądania internetu czy oglądania filmów. Jeśli nie oczekujesz topowych rozwiązań, a po prostu chesz mieć dobry obraz na codzień - warto w niego zainwestować.