Acer 5738G 3D

Z pozoru to typowa konfiguracja o uniwersalnym zastosowaniu. Niezbyt szybki procesor Intel Core 2 Duo P7350, zewnętrzna karta graficzna ATI Radeon HD 4570 i 15,6 calowa matryca nie robią na nikim wrażenia. Acer 5738G 3D okazuje się jednak laptopem nietypowym, bo to jeden z pierwszych przenośnych komputerów, który umożliwia oglądanie obrazu w 3D.

Acer 5738G 3D w całości wykonany jest z plastiku, posiada sztywną pokrywę, która dobrze chroni matrycę, miłe dla oka obłe kształty i dużą klawiaturę z osobną częścią numeryczną. Bardzo wygodnie się na niej pracuje, a dodatkowym plusem jest duży touchpad z wydzieloną osobną częścią do przewijania okien. Obudowa nawet przy bliższych oględzinach okazuje się dobrze wykonana i powinna nam długo służyć. Na baterii działa nieco ponad trzy godziny.

Matryca

Laptop wyposażony jest w ekran o przekątnej 15,6 cala i rozdzielczości 1366x768 pikseli. Posiada podświetlenie LED, co zaowocowało przyzwoitymi kątami widzenia i równomiernością podświetlenia (83 %). Jasność (240:1), kontrast (219:1) są na przeciętnym poziomie.

Podzespoły

Dzięki procesorowi Intel Core 2 Duo P7350 (2 GHz) i karcie graficznej ATI Radeon HD 4570, Acer 5738G 3D bez problemów odtworzy najnowszy film HD, będzie też dobrym narzędziem do obróbki domowych materiałów multimedialnych. Układ graficzny ATI Radeon HD 4570 to konstrukcja dla mniej wymagających użytkowników. ATI Radeon HD 4570 jest wyraźnie wolniejszy od modelu ATI Radeon HD 4670. To niestety pięta achillesowa tej konfiguracji, ponieważ możliwość oglądania obrazu 3D z pewnością zainteresuje graczy. Niestety najnowsze i najbardziej wymagające gry nie będą działać płynnie bez ograniczenia efektów czy też zredukowania liczby wyświetlanych szczegółów.

3D

Acer 5738G 3D to jeden z pierwszych netbooków umożliwiających oglądanie obrazu w 3D. Do uzyskania wrażenia głębi obrazu wykorzystywana jest w nim technologia polaryzacyjna. W skrócie, polega ona stworzeniu dwóch obrazów, w których światło jest spolaryzowane w różny sposób. Dzięki specjalnym okularom, do oka dociera właściwy obraz. Niestety w tej technologii traci się rozdzielczość, a przez to jakość obrazu.

Do Acer 5738G 3D dodawane są specjalne okulary z filtrem polaryzacyjnym. Specjalna powłoka nałożona jest też na matrycę. Do zestawu dołączanie jest oprogramowanie TriDef Experience, za pomocą którego możemy przerobić zwykłe zdjęcia na trójwymiarowe obrazy. W celu uzyskania pełnego efektu, matryca musi być wówczas ustawiona pod odpowiednim kątem. Efekt trójwymiarowości robi spore wrażenie, co istotne działa na większości z obecnie dostępnych gier. Czasami wymaga jednak regulacji oraz zrezygnowania z cieni, które wyglądają nienaturalnie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: