Acer Aspire 3935

Zalety:

  • Bardzo długi czas na baterii
  • Dobra wydajność
  • Stylowy wygląd
  • Poręczne wymiary i niska waga
  • Wygodna klawiatura

Wady:

  • Ubóstwo portów
  • Mała pojemność dysku SSD (w testowanym egzemplarzu)
  • Wysoka cena
  • Roczna gwarancja producenta
  • Hałaśliwy napęd optyczny

Całkowicie odmieniony wizualnie nowy członek rodziny Aspire jest ucztą dla oka i prawdziwym kompanem podróży, ale jego możliwości rozbudowy są ograniczone.

Czy to nowy Sony VAIO? A może ładny MacBook? Nie, to Acer z linii Aspire po gruntowym liftingu. Piękne, eleganckie linie, urzekająca prostota zamknięta w smukłej, zgrabnej obudowie wykończonej szczotkowanym metalem, a do tego klawiatura z dużymi, odseparowanymi klawiszami, które zdają się unosić w powietrzu nad powierzchnią laptopa. Dzięki 13,3-calowemu ekranowi o proporcjach 16:9 (rozdzielczość 1366x768) Aspire 3935 jest bardzo poręcznym przyjacielem mobilnych użytkowników - tym bardziej, że waży raptem 1,9 kg. Taką maszynkę można codziennie nosić z przyjemnością. Co ważne, bez kompromisów z wydajnością, bowiem wewnątrz notebooka znalazły się klasyczne podzespoły mobilne z platformy Intel Centrino 2, w tym wydajny procesor P8600, plus szybki dysk półprzewodnikowy o pojemności 60 GB (testowany egzemplarz był prototypem; konfiguracje Aspire 3935 dostępne w sprzedaży będą się różnić wyposażeniem – słabszym CPU oraz klasycznym, pojemnym twardzielem zamiast SSD).

I wszystko byłoby cudownie, gdyby nie jeden drobiazg: ubóstwo portów. Można odnieść wrażenie, że ten Acer jest powiększonym netbookiem, bo znajdziesz w nim jedynie 3 gniazda USB, wyjścia VGA i S/PDIF oraz czytnik kart pamięci. Zapomnij o złączu ExpressCard, eSATA czy cyfrowym wyjściu wideo. To zła wiadomość dla użytkowników, którzy na biurku trzymają drugie wcielenie notebooka pod postacią zewnętrznych napędów, kart rozszerzeń czy dużego monitora LCD. Na szczęście nie zapomniano o łączności bezprzewodowej (Bluetooth, Wi-Fi, a nawet podczerwień), skanerze linii papilarnych i napędzie optycznym (szczelinowym, a więc bez tacki).

Aspire 3935 uzyskał wyniki benchmarków niemal identyczne, jak nieco większa Toshiba Satellite U400-14Z, przy czym jego czas pracy na baterii był prawie o półtorej godziny dłuższy (wyniósł średnio aż 4,5 godziny) mimo akumulatora o znacznie mniejszej pojemności. Oba laptopy wciąż jednak ustępują szybkością, wyposażeniem i energooszczędnością świetnemu Samsungowi X460-AS02PL, na dodatek tańszemu od testowanego Acera.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier