Acer Aspire 5735Z-342G25N

Zalety:

  • Ekran 16:9 o zakresie barw HDTV
  • Touchpad rozróżniający dotyk kilkoma palcami

Wady:

  • Brak HDMI
  • Przeciętna wydajność
  • Roczna gwarancja producenta

Rozrywkowe Acery Aspire to nie tylko drogie modele o bogatych konfiguracjach. Za niedużą sumę można mieć skromniej wyposażoną maszynę z tej serii z ekranem o proporcjach 16:9.

Seria Aspire obejmuje komputery przenośne przeznaczone przede wszystkim do rozrywki. Nic więc dziwnego, że Acer konsekwentnie wprowadza w niej kinowe wyświetlacze 16:9, które doskonale sprawdzają się przy oglądaniu filmów. Po drogich modelach 6935G i 8930G przyszła pora na coś dla normalnych ludzi – Aspire 5735Z kosztuje raptem 2200 zł.

Cena wyraźnie odbiła się na wyglądzie komputera, pozbawiając go oryginalnych dodatków w postaci holograficznego wieka z podświetlanym logo, dotykowego panelu CineDash do sterowania multimediami czy chropowatej faktury plastiku pod klawiaturą. Nie ma też tuby subwoofera z tyłu notebooka. Mimo wszystko całość sprawia dobre wrażenie, a 5735Z może pochwalić się dwoma ulepszeniami: touchpadem rozróżniającym dotyk kilkoma palcami (sterowanie gestami jak np., w iPhonie) wraz z wygodniejszymi, choć głośno pracującymi przyciskami.

Matryca testowanego Aspire ma nietypową przekątną 15,6 cali (zwykle stosuje się panele 16-calowe) o rozdzielczości 1366x768 i szerszym zakresem reprodukcji barw (tzw. wide color gamut), obejmującym praktycznie całe spektrum ustalone dla standardu HDTV. Szkoda tylko, że ekran laptopa nie został skalibrowany – z pomiarów wynika, iż należałoby mu mocno zredukować barwę niebieską.

Aspire 5735Z w konfiguracji 342G25N cechuje się podzespołami o parametrach typowych dla tanich maszyn: podstawowy procesor dwurdzeniowy Intela, zintegrowany układ graficzny, nieduża pamięć RAM, moduł Wi-Fi n poprzedniej generacji. Dostępne interfejsy ograniczają się do 3 gniazd USB, modułu LAN 1 Gb/s, łączności Bluetooth i czytnika kart pamięci. Przy takim wyposażeniu trudno oczekiwać imponującej szybkości działania – Acer sprawuje się po prostu adekwatnie do ceny, nie wyróżniając się na tle konkurencji kosztującej podobne pieniądze. Czas pracy na baterii wynoszący średnio 2 godziny 45 minut także należy do przeciętnych.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier