Acer Aspire 8942G-724G82Mi

Zalety:

  • Mocna obudowa
  • Duża rozdzielczość matrycy
  • Gniazdo DisplayPort

Wady:

  • Błyszcząca powłoka ekranu

Acer Aspire 8942G-724G82Mi z powodzeniem zastąpi standardowego peceta: możemy na nim oglądać filmy HD czy grać w najnowsze, wymagające gry. To rasowy DTR (Desktop replacement computer) z 18,4 calową matrycą, oferujący wysoką wydajność i bogate wyposażenie.

Aspire 8942G waży prawie 4 kg, ale tę niedogodność rekompensuje duża 18,4 calowa matryca i wygodna klawiatura (35,5x11 cm) z wydzieloną częścią numeryczną oraz osobnym, autonomicznym modułem sterowania odtwarzaczem multimedialnym. Dzięki podświetlanej klawiaturze Aspire 8942G sprawuje się w nocy, kiedy użytkownik może na nim pracować bez potrzeby włączania dodatkowych źródeł światła. Aspire 8942G to typowy DTR, a nie komputer na wypady w teren - na baterii działa ok. trzech godzin.

Aspire 8942G wyposażony jest w sztywną i grubą pokrywę ekranu z błyszczącą powłoką. Dzięki niej matryca jest dobrze chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wnętrze jest utrzymane w czarnej stylistyce, ale wykonane z materiału, na którym nie zostają odciski palców. Poszczególne elementy obudowy są dobrze dopasowane i starannie wykonane. Nawet przy mocniejszym dociśnięciu obudowa nie wypacza się. Dodatkowym atutem jest również duży touchpad o obszarze roboczym 8,5x5,5 cm (dł./szer.) z dwoma przyciskami, które przedzielone są czytnikiem linii papilarnych.

Matryca

Zastosowana w tym notebooku duża matryca (przekątna 18,4 cali) oferuje rozdzielczość 1920x1080 pikseli, co sprawia, że na laptopie można wygodnie zarówno pracować jak i oglądać filmy. Wyposażono ją w błyszczącą powłokę typu „glare”, która niebyt dobrze spisuje się w silnie oświetlonych pomieszczeniach. Jakość wyświetlanego obrazu nie odbiega od przeciętnej. Główną jej wadą są niestety wąskie kąty widzenia.

Podzespoły

Notebook Aspire 8942G wyposażono w układ graficzny ATI Radeon HD 5850 z obsługą DX11, w komputerze znajdziemy również 4 GB pamięci RAM oraz pojemny 500 GB twardy dysk.

Wydajność Aspire 8942G-724G82Mi klasyfikuje go do mocnych konfiguracji o uniwersalnych zastosowaniach. Zastosowany procesor Core i7-820QM z czteroma rdzeniami i technologią HyperThreading okazuje się jednym z wydajniejszych, jakie możemy obecnie kupić. Dzięki trybowi Turbo czyli automatycznemu dostosowywaniu prędkości mnożnika procesora w zależności od obciążenia, potrafi on nie tylko być wydajny, ale gdy nie jest zbyt obciążony również energooszczędny. Układ graficzny ATI Radeon HD 5850 w połączeniu z szybkim procesorem uzyskał w teście 3DMark06 wynik 8212 pkt. Na tym komputerze bez problemów pogramy w takie gry jak Risen, Stalker, FarCry 2 i to z maksymalną liczbą wyświetlanych detali.