Acer Aspire One 532h-2Ds

Jeden z najmniejszych netbooków spośród modeli wyposażonych w 10 calowy ekran. Waży nieco ponad kilogram, a zbudowany jest na nowoczesnej platformie Pine Trail Intela. Dzięki niej potrafi pracować na baterii ponad cztery godziny, chociaż wyposażony jest w niewielką baterię o pojemności 2200 mAh.

Sercem netbooka Aspire One 532 jest nowy procesor Intel Atom N450, ze zintegrowanym układem graficznym oraz kontrolerem pamięci. Dzięki temu, zmniejszył się pobór mocy oraz wydłużył się czas pracy na baterii. To właśnie dzięki niemu komputer ten potrafi pracować ponad cztery godziny na niewielkim akumulatorze o pojemności 2200 mAh.

Komputer z baterią waży 1,09 kg co czyni go jednym z najlżejszych netbooków spośród modeli wyposażonych w 10 calowy ekran. Obudowa netbooka wykonana jest w całości z plastiku, testowany przez nas model utrzymany był w efektownej biało srebrnej stylistyce. Niestety biały plastik szybko się brudzi – szczególnie na spodzie laptopa. Wnętrze wykonane ma na wysoki połysk, a elementy na których opieramy nadgarstki pokryte są specjalną powłoką, która chroni plastik przed zabrudzeniami, porysowaniem. To dosyć zwarta konstrukcja o średnie sztywności. Na uwagę zasługuje całkiem wygodna klawiatura (24,5x9,5 cm – dł./szer.), która wyposażona jest w płaskie i szerokie klawisze.

Matryca

Acer Aspire One 532 wyposażony został w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1024x600 pikseli. Wyposażony jest w błyszczącą powłokę i cechuje się dużymi kątami widzenia. Pozostałe parametry jak jasność (248 cd/m2), kontrast 293:1 są również dobre. Pod względem jakości generowanego obrazu, jest to jeden z lepszych ekranów o przekątnej 10 cali, choć o dosyć zimnej temperaturze barwowej (7004 K).

Podzespoły

Podobnie jak w przypadku innych netbooków, Aspire One 532h posiada 3 porty USB 2.0, 10/100 Ethernet, wejście VGA, moduł WiFi, czytnik kart pamięci 5-w-1, kamerę internetową 0,3MPix oraz Bluetooth. Dysk twardy o pojemności 160GB i 1GB pamięci RAM oraz zintegrowany chipset graficzny Intel GMA 3150 to standardowe wyposażenie tańszych netboków opartych na platformie Pine Trail.

Wydajność zastosowanego procesora Atom N450 jest niezbyt wysoka (1,6 GHz, jeden rdzeń), do codziennych zastosowań jak praca z pakietami biurowymi, internetowymi wystarczająca.

Czas pracy na baterii

Niewielka pojemność baterii znacznie skróciła czas pracy tego komputera na autonomicznym zasilaniu. Obciążony pracuje ok. trzech godzin, przy mniejszym obciążeniu nieco ponad cztery godziny. Szkoda bo ma on spory potencjał do tego aby stać się jednym z dłużej działających netbooków na baterii. Przy uruchomionym systemie pobiera zaledwie 5 W, obciążony programem 3DMark06 maksymalnie 15 W. Warunek jest tylko jeden, musi być wyposażony w wydajniejszy akumulator, najlepiej o pojemności ok. 4000 mAh, wówczas znacznie wydłuży się czas pracy na baterii, a waga tylko nieznacznie wzrośnie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: