Acer Aspire TimelineU M3

Acer Aspire TimelineU M3 to pierwszy ultrabook z nowym układem graficznym Nvidii Kepler na pokładzie. Dzięki niemu uruchomimy na nim nawet najnowsze gry. Co istotne jest nie tylko wydajny ale również długo pracuje na baterii

Obudowa

Acer Aspire TimelineU M3 nie jest tak supercienki jak ultrabooki wykorzystuje ekrany o przekątnej 13,3 cali. Ma też od nich większy 15,6 calowy ekran. To jeden z większych ultrabooków jakie mieliśmy okazję testować (376x253x 20 mm - szer./gł./gr.) i jest dosyć ciężki bo wazy 2 kg, podczas gdy przeciętny ultrabook z ekranem 13,3 cali jest o ponad pół kilograma lżejszy (Fujitsu Lifebook U722 -1,3 kg ).

Acer Aspire TimelineU M3

Acer Aspire TimelineU M3

Gniazda

Acer Aspire TimelineU M3 oferuje ubogie wyposażenie jak na ultrabooka z dużym 15 calowym ekranem. Do dyspozycji mamy trzy gniazda USB z których tylko jedno jest w najnowszej odsłonie 3.0, gniazdo HDMI, LAN i nic poza tym!. Co najistotniejsze wszystkie gniazda umieszczone są z tyłu obudowy laptopa co powoduje ich "gęste upakowanie". W efekcie będziemy mieć problemy z ich jednoczesnym wykorzystaniem.

Zobacz również:

  • Acer - duża promocja na Black Friday. Nawet do 50% rabatu
Acer Aspire TimelineU M3

Acer Aspire TimelineU M3

Ekran

Acer Aspire TimelineU M3 nie zachwycił nas jakością obrazu tak jak ultrabook Asusa US32, który wyposażony był w matrycę IPS pracującą w rozdzielczości FullHD. Chociaż ekran jest dosyć duży, to i tak oferuje niska rozdzielczość 1366x768 pikseli. Do tego wyposażony jest w błyszczącą matrycę w której wszystko odbija się niemal jak w lustrze. Poza tym to standardowa matryca TN, która jest szybka, ale generuje przeciętny obraz i ma wąskie kąty widzenia (szczególnie w pionie).

Wydajność

Acer Aspire TimelineU M3 okazuje się nie tylko stylowy I cienki, ale również wydajny. Głowna w tym zasługa połączenia wydajnego procesor Intela Core i7-2637M i dodatkowe karty graficznej Nvidii GeForce GT 640M. Taki tandem poradzi sobie nawet z uruchomieniem nowych gier i to z wysokimi szczegółami (Battlefield 3, Skyrim) . To spore osiągnięcie szczególnie że procesor Core i7-2637M to jednostka niskonapięciowa, o TDP na poziomie 17 W.

Wnioski

Acer Aspire TimelineU M3 tio jeden z fajniejszych ultrabooków, jest szybki, stylowy, szkoda tylko, że producent nie wyposażył go w większą ilość gniazd. Co istotne zastosowanie dodatkowej karty graficznej nie wpłynęło negatywnie na czas pracy na baterii, który w przypadku tego laptopa wynosi ponad 6 godzin (test MobileMark Productivity). To świetny następca modelu Acer Aspire S3.