Acer Aspire V13

Acer Aspire V13 to nowoczesny laptop do pracy i multimediów, wyposażony w 13,3-calowy ekran FullHD, procesor Intela i dysk SSD.

Zalety:

  • Matowy ekran
  • Dysk SSD
  • Dobra wydajność

Wady:

  • Kąty widzenia ekranu

Biała obudowa wygląda nietuzinkowo i sprawia, że laptop wyróżnia się na tle innych modeli. Nie są na niej widoczne odciski palców, kurz czy drobne ryski. Matowy ekran dobrze radzi sobie w silnie oświetlonych pomieszczeniach (redukuje odbicia i refleksy świetlne). Oferuje też wysoką rozdzielczość (1920 x 1080 pikseli). Jego jedyną wadą są niezbyt szerokie kąty widzenia, które sugerują, że mamy do czynienia z matrycą TN.

Laptop bazuje na platformie Intela z procesorem Core i5-5257U, który wyposażony jest w nowoczesny układ graficzny Iris 6100. Nie jest to demon wydajności, ale ma świetny stosunek ceny do możliwości. Zegar procesora ma wysokie taktowanie 2,7 GHz, które dzięki technologii TurboBoost może zostać zwiększone do 3,1 GHz. 8 GB pamięci RAM i szybki dysk SSD w połączeniu z procesorem Intela sprawiają, że system i aplikacje działają bardzo szybko. Rozpakowywanie skompresowanego folderu o rozmiarze 3,5 GB laptopowi zajęło tylko 61 sekund. Instalacja 4,5 GB programu również odbywała się bardzo szybko (119 sekund).

Zobacz również:

  • MacBooku Pro miej się na baczności! Galaxy Book 3 Ultra zaskoczy wszystkich
  • Pracować przy komputerze… na rowerze, w dodatku produkując prąd? Aż dziwne, że nikt wcześniej na to nie wpadł

Acer Aspire V 13 ma też słabsze strony. Ma tylko dwa gniazda USB, brakuje czytnika kart zabezpieczeń. Obudowa nie należy do najbardziej wytrzymałych, choć trzeba przyznać, że jest bardzo ładna. Z drugiej strony, opisywany przez nas laptop nie jest zbyt drogi (ok. 2500 zł), więc nie oczekujcie, że będzie wyposażony w najlepsze podzespoły. W korelacji ceny do możliwości to bardzo dobry wybór dla osób, które nie potrzebują rasowego laptopa biznesowego.