Acer Aspire Z5600

Aspire Z5600, ma 24-calowy multidotykowy ekran Full HD, tuner telewizyjny, szybki czterordzeniowy procesor Intela Core 2 Quad Q9400S, 8GB pamięci RAM i twardy dysk o pojemności 1 TB. Karta graficzna to ATI Radeon HD 4670. Wyposażenie uzupełniają standardowe dodatki jak kamera internetowa, mikrofon, karta WLAN (n), porty USB oraz czytnik kart pamięci.

Producentowi w obudowie monitora o przekątnej 24 cali udało się zmieścić konfigurację opartą na czterordzeniowym procesorze Intela Core 2 Quad Q9400S i kartą graficzną ATI Radeon HD 4670. Całość w połączeniu z 8 GB pamięci, najnowszym systemem Windows 7 Home Premium działa szybko, pozwalając na pracę z wymagającymi aplikacjami, a także grami. Liczne dodatki w postaci wbudowanej kamery internetowej, czytnika kart pamięci, tunera TV czy wyjścia eSATA spowodowały, że jest to nie tylko jeden z najszybszych komputerów all In one, ale również dobrze wyposażona maszyna o uniwersalnych zastosowaniach. Całości dopełnia duży 24 calowy ekran o natywnej rozdzielczości 1920x1080 pikseli, który wyposażono w technologię multitouch (multidotyk) pozwalającej na sterowanie komputerem za pomocą „gestów”.

Wydajność

Tak mocna - jak na komputery all In one, konfiguracja aż się prosi o sprawdzenie jej możliwości w grach. Czterordzeniowy procesor i karta graficzna ATI Radeon HD 4670 to tandem, który teoretycznie powinien sobie poradzić nawet z bardziej wymagającymi grami (o ile nie przesadzimy z liczbą wyświetlanych detali lub zmniejszymy rozdzielczość). Gier takich jak Crysis na tym komputerze w rozdzielczości 1920x1080 nie ma sensu uruchamiać, jednak gdy zmniejszymy detale do średnich, a rozdzielczość do 1024x786 pikseli to będziemy mogli pograć i w takie pozycje. W rozdzielczości 1280x1024 pikseli i detalach ustawionych na wysokie, takie gry jak S.T.A.L.K.E.R Clear Sky, czy też Far Cry 2 (z wykorzystaniem biblioteki DX 10). Dzięki 8 GB pamięci RAM oraz 1 TB twardemu dyskowi komputer doskonale nadaje się do gromadzenia i obróbki domowych materiałów multimedialnych. Bez problemu odtworzymy film HD, możemy także kupić wersję tego komputera z czytnikiem płyt Blu-ray.

Wyposażenie

Kamera internetowa, mikrofon, karta WLAN (n), porty USB oraz czytnik kart pamięci to standardowe wyposażenie komputerów all In one. Acer Aspire Z5600 dysponuje dodatkowo wbudowanym tunerem telewizyjnym i gniazdem eSATA. Szczególnie przydatne może okazać się gniazdo eSATA, które pozwala na podłączanie szybkich dysków zewnętrznych. Do dyspozycji mamy też aż sześć gniazd USB z czego dwa wyprowadzono z boku monitora (pozostałe są z tyłu), niestety brakuje gniazda HDMI, które pozwalałoby podłączyć do monitora np. konsolę.

Multidotyk

Chociaż system Windows 7 zapewni obsługę komputera dotykiem, Acer przygotował własne oprogramowanie, mające ułatwić związane z tym czynności. Mowa o nakładce Acer TouchPortal - interfejsie udostępniającym programy przydatne w codziennej pracy z komputerem (przeglądarka zdjęć, odtwarzacz muzyczny, przeglądanie stron. Całością zarządza specjalne oprogramowanie Acer TouchPortal, za pośrednictwem którego uzyskuje się dostęp do aplikacji dotykowych Acer TouchGadgets: TouchMedia Share (zarządzanie zdjęciami ), TouchMemo ( „samoprzylepne” karteczki, na których użytkownik może odręcznie pisać lub rysować palcami notatki, TouchPhotoShow ( zarządzanie zdjęciami, tworzenie albumów, pokazów slajdów), TouchFriends (aplikacja automatycznie pobiera listy znajomych użytkownika z serwisów Flickr i Facebook), TouchMusic (organizowanie, przeglądanie oraz odtwarzania plików muzycznych).