Acer Extensa 2540

Zalety:

  • Dobry stosunek jakości do ceny
  • Dobra wydajność w codziennych zastosowaniach
  • Niezły akumulator

Wady:

  • Brak wsparcia dla wyświetlania FUll HD

Acer Extensa 2540 to laptop konsumencki - do prac biurowych i codziennego korzystania z internetu. Jak wypada w praktyce?

Acer Extensa 2540 to laptop w dobre cenie, jeśli weźmie się pod uwagę jej stosunek do podzespołów. Jest to model o przekątnej ekranu 15,6", zasilany dwurdzeniowym procesorem Intel Core i3 szóstej generacji. Taktowanie 2,0 GHz w połączeniu z 4 lub 8 GB RAM (w zależności od wariantu urządzenia) sprawia, że płynnie działa preinstalowany system operacyjny Windows 10, zwykłe aplikacje biurowe oraz te nieco bardziej zaawansowane, a także mniej wymagające gry. Oczywiście bez problemu da się przeglądać internet oraz korzystać z multimediów.

Dysk SSD lub HDD

W zależności od wybranego modelu, Acer Extensa 2540 może dysponować dyskiem magnetycznym o pojemności 500 GB lub dyskiem SSD o pojemności 128 lub 256 GB. Niestety, na wyświetlaczu z matową matrycą TFT można mieć tylko obraz w jakości HD, czyli 1366 x 768 pikseli. Do tworzenia efektów graficznych laptop używa zintegrowanego układu Intel HD Graphics 520. Wyjście HDMI umożliwia podłączenie urządzenia do większego ekranu, gdzie można będzie obejrzeć obraz w lepszych rozdzielczościach. Laptop ma klawiaturę z wydzielonym blokiem numerycznym, co z pewnością ułatwi zastosowania w pracy biurowej. Zaletą Acer Extensa 2540 jest czterokomorowy akumulator litowo-jonowa o pojemności 3220 mAh, dzięki któremu można intensywnie korzystać z urządzenia nawet przez siedem godzin.

Cicha praca bez nagrzewania

Ponieważ laptop Acer Extensa 2540 nie jest przeznaczony do wymagających zadań, ma standardowe chłodzenie, które pracuje dość cicho, a całe urządzenie nie nagrzewa się odczuwalnie podczas pracy. Za łączność bezprzewodową odpowiada dwuzakresowa karta Wi-fi, która powinna zapewnić stabilne połączenia oraz optymalne wykorzystanie przepustowości łącza, umożliwiając transfer danych do 1200 Mbps (teoretycznie). Nie zabrakło również modułu Bluetooth, dzięki któremu można wygodnie sparować laptopa z innymi urządzeniami. W obudowie znalazły się trzy porty USB - w tym jeden USB 3.0, umożliwiający szybki transfer danych pomiędzy Acer Extensa 2540 a pamięciami zewnętrznymi.

Podsumowując: jak na tani laptop, wykazuje odpowiednią płynność oraz wydajność w trakcie wykonywania różnych zadań i jedyne, co można mu zarzucić, to brak wsparcia dla wyświetlania obrazu w Full HD. Jeśli zatem szukacie mobilnego urządzenia do codziennego przeglądania internetu i pracy bez większych wymagań - laptop Acer będzie jak znalazł.