Acer Ferrari One 200

Netbook Acer Ferrari One 200 zaskakuje stylistyką nawiązującą do samochodów Ferrari i pięknym wykończeniem. Rozczarowuje niestety jego przeciętna wydajność. Zbudowano go na niezbyt wydajnym procesorze AMD Athlon X2 L310 i ekonomicznym układzie graficznym ATI Radeon HD 3200.

Sercem Ferrari One 200 jest platforma AMD Ultrathin drugiej generacji z technologią VISION, z niskonapięciowym procesorem AMD Athlon X2 Dual-Core L310 o taktowaniu 1,2 GHz, układ graficzny ATi Radeon HD 3200, 4 GB pamięci RAM i 160 GB twardy dysk.

Netbook ten wyposażony jest w trzy gniazda USB, czytnik kart pamięci (SD/MMC/MS/MS PRO/xD), VGA oraz XGP. Ostatni z wymienionych portów to nowość: zewnętrzny port PCI Express 2.0. Pozwala on na podpięcie do netbooka zewnętrznej karty graficznej i uzyskanie lepszej wydajności w grach.

Wydajność Ferrari One 200 pozostawia sporo do życzenia, ale w końcu netbooki to z założenia tania wersja małych laptopów dla mało wymagających użytkowników. Nie pomaga nawet zaimplementowana w komputerze technologia AMD Vision w podstawowej wersji. Czasami nawet praca z kilkoma otwartymi zakładkami w przeglądarce Internetowej potrafi być dla niego zbyt wymagająca. Pod względem szybkości i komfortu pracy z pewnością lepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w platformę ION NVIDII i dwurdzeniowego Atoma.

Matryca

Zastosowanie ekranu o przekątnej 11,6 cali w netbookach pozwoliło przekonać do nich kolejnych użytkowników, którzy narzekali na małe ekrany 10 calowych netbooków i równie niewygodne klawiatury. Acer Ferrari One 200 dzięki większemu ekranowi jest dużo wygodniejszy w obsłudze, gdyż w trochę większej obudowie udało się zmieścić całkiem wygodną klawiaturę. Stało się to niestety kosztem touchpada, który jest zbyt mały, przez co technologia obsługi gestów czasami bardziej przeszkadza niż pomaga.

Jakość generowanego obrazu jest średnia i niczym specjalnie się nie wyróżnia. Błyszcząca matryca utrudnia pracę na komputerze w silnie oświetlonym pomieszczeniu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: